reklam
Ana SayfaHaberlerLeague of Legends: Wild Rift ilk mobil oyun demosu yayınlandı

League of Legends: Wild Rift ilk mobil oyun demosu yayınlandı

League of Legends kolayca dünyanın en popüler MOBA’larından biridir. Global başarısı, geliştirici Riot Games’in kahraman tabanlı FPS Valorant gibi yeni projelerle ya da bugünün makalesinin odağı olan Wild Rift‘in League of Legends’ın mobil ve konsol odaklı bir limanı olan yolunu açtı.

League of Legends: Wild Rift ilk kez bir süre önce duyuruldu, ancak bugün gerçek oyununa ilk derinlemesine baktık. Sonuçta, oyun hala kalpteki efsaneler Ligi – çekirdek mekaniği ve grafikler PC benzerlerinden neredeyse ayırt edilemez.

Bununla birlikte, daha hızlı temposunu ve mobil ve konsol oyuncuları için daha basit kontrol şemalarını barındırmayı amaçlayan bazı önemli tasarım ince ayarları gördü. Şimdi, oyun bir joystick (fiziksel veya dijital) kontrol hareketi, diğeri ise amacınızı yöneterek ikiz analog tarzında kontrol ediliyor.

Psikolojik gerilim oyunu Those Who Remain, Steam'de yerini aldı!

Harita da daha küçük ve maçlar daha kısa olacak ve bu da mobil oyun sahnesine oldukça iyi uyuyor. Bazı oynanabilir kahramanlar, bu yeni oyun tarzına daha iyi uyacak şekilde yetenek kitlerine sahip olacaklar, ancak çoğunlukla Riot genel hislerini korumayı umuyor.

Henüz Wild Rift için bir çıkış tarihimiz yok, ancak bugünkü oyun videosu hayranlarını en az birkaç ay daha doyurmak için fazlasıyla yeterli . Bu arada, Riot kısa bir süre önce alfa testlerini başlatmayı planlıyor ve test cihazlarını Google Play Store’da oyun için önceden kaydedilmiş kişiler havuzundan seçecek.