LG G5 İçin Android 8 Güncellemesi Hazırlanıyor

Teknoloji denince akla ilk gelen isimlerden LG firmasının  geçtiğimiz dönem amiral gemisi modellerinden biri olan LG G5 için Android 8 Oreo güncellemesi hakkında güzel bir haber geldi. Güney Kore'deki yazılım güncelleme merkezinde çalışmalarını yürüten şirket, LG G5'e Android 8 Oreo güncellemesinin geleceğini doğruladı. Ciddi bir güncellik sıkıntısı çeken Android için, iyi bir haber diyebiliriz.

Güncellik... Ne Büyüleyici Özellik!

Android platformunun, çok geniş bir platform olduğunu biliyoruz. 

Google tarafından geliştirilen ve sunulan işletim sistemi, her üreticinin ürettiği cihazda kullanabileceği şekilde tasarlanmış.

Devasa bir ekosisteme sahip olan platform, Samsung'dan tutun; LG, Sony, HTC, Xiaomi ve Huawei gibi aklımıza gelen ve gelmeyen tonlarca cep telefonu ve tablet üreticisi şirket tarafından kullanılıyor. 

Popüler işletim sisteminin en yakın rakibi olan iOS'a baktığımızda ise, kullanıcı sayısı bazında uçuk farklar görüyoruz. Bunun asıl sebebi de tabii ki Apple üretimi olan iOS'un, sadece kendi üretimleri olan Apple cihazlarda kullanılması.

Kullanıcılar, her iki işletim sistemini de belli başlı sebeplerden ötürü tercih ediyor. Fakat her iki kullanıcı tipinin de ortak noktası, her an yanımızda olan cep telefonlarının hayatı kolaylaştıran içeriklere ve yeniliklere sahip olmasını istemeleri.

Bu noktada cihazların düzenli olarak yazılımsal alanda güncellenmesi gerekiyor çünkü teknoloji her an gelişiyor ve bizlere yeni nimetler sunuyor. 

Binlerce lira ödediğimiz bu cihazları aldıktan sonra, bir şeylerin değişmesini ve cihazlarımıza yeni özellikler eklenmesini temenni ediyoruz.

Tam olarak burada; iOS işletim sistemi, hitap ettiği cihaz çemberinin dar olması sebebiyle daha güncel bir akıllı telefon deneyimi sunma konusunda rakibi olan Android'in önüne geçmeyi başarıyor. Fakat yine de, Android işletim sistemi kullanan akıllı cep telefonu üreticileri boş durmuyor. 

Ekosistemin ileri gelen isimlerinden LG şirketinin 2016 yılında ülkemizde satışa çıkardığı amiral gemisi modeli LG G5 için de durum pozitif duruyor.

Güncelleme Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Yazılım güncellemelerini en hızlı şekilde kullanıcılarına sunabilmek adına Güney Kore'de bir yazılım güncelleme merkezi kuran şirket, LG G5 üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. 

LG Electronics Türkiye Mobil İletişim Direktörü Junguk Yoon'un yaptığı açıklamayla, LG G5'in Android 8 Oreo sürümüne kavuşacağı kesinleşti. 

Net tarih şuan için belli değil. Fakat Junguk Yoon, "LG şirketi olarak satış sonrası destek, her zaman en önem verdiğimiz şeylerin başında geliyor. Bu nedenle müşterilerimizin ihtiyaçlarını her zaman ön planda tutmaya devam edeceğiz.” ifadelerinde bulundu. 

Android 9'un gündemde olduğu bu günlerde; Android 8 güncellemesine ne kadar sevinilir, bilemiyoruz. Fakat eski sürüme takılıp kalmaktan iyidir diye düşünüyoruz. 

İlgili Etiketler