LG G6 Yüz Tanıma Özelliğine Kavuştu

 
- PC HOCASI

Geçtiğimiz günlerde LG G6 cihazlara gelen V10r kod adlı güncelleme ile güncellenen LG G6 cihazlar yüz tanıma özelliğinin de dahil olduğu birçok işe yarar özelliğe kavuştu. Ayrıca birçok konuda da yazılımsal iyileştirmelere gidildi. Yeni güncellemeyi cihaza LG Bridge uygulaması ile veya kablosuz OTA (Over-the-air) ile yüklenebilir ve güncellenebilir. Bu yazımızda V10r güncellemesi ile gelen özelliklerden ve cihazınızı nasıl güncelleyeceğinizden bahsedeceğiz.

3 Boyutlu Yüz Tarama

LG’nin özellikle güvenlik için sağladığı yeni özelliklerden biri olan 3 boyutlu yüz tarama özelliği sayesinde artık telefonumuz daha güvenli hale gelecek. Samsung’un S8 ve S8+ modellerinde kullandığı IRIS Tarayıcı özelliğine benzer bir özellik olan üç boyutlu yüz tarama özelliği ile telefonu biraz daha güvenli kılmak mümkün olacak.

Android 4.0 ICS ile gelen yüz tarama özelliğinden farklı olan üç boyutlu yüz tarama özelliği, yüzünüzü yalnızca yüz olarak değil, şekil ve detayları ile beraber ezberliyor ve bu şekilde daha güvenli bir kullanım deneyimi sunuyor. İleri dönemde LG G5'e de gelebileceği tahmin ediliyor.

Henüz test aşamasında, fakat ileride parmak izi onayına ek güvenlik önlemi olarak (satın alma işlemlerinde vs.) kullanılabilir.

Güç Denetimi, Yazılımsal Düzeltmeler

V10r güncellemesi ile beraber gelen (belki de yenilenen) düşük güç tüketimi özelliği ise, adından da anlaşılacağı gibi batarya performansına yönelik bir etki olacak. Qualcomm Snapdragon işlemcinin üzerine entegre edilen DSP mimarisiyle birlikte güncelleme desteği sunularak pil performansının arttırılması sağlanacak.

Bununla beraber bazı LG G6 cihazlarında bulunan başlatıcı, arama uygulamalarında yaşanan çökme konusunda düzeltmelere gidildi. Ayrıca telefonun istemsiz bir şekilde ısınması ve kapanması sorunları da büyük oranda düzeltildi.


LG G6 V10r Yazılım Güncelleme Rehberi

NOT : Hangi güncelleme yöntemi olursa olsun cihazın mutlaka %50 şarjı bulunmasına ve çıkabilecek potansiyel sıkıntılara karşılık bilgisayarınız veya herhangi bir hafıza biriminizde dosya/rehber yedeğinizin bulunmasına dikkat edin. Cihaz yedeğini isterseniz bilgisayara yüklenen LG Bridge uygulamasından veya Airdrive üzerinden yapabilirsiniz.

- LG Bridge uygulaması ile güncelleme

Buradan yüklenebilecek bilgisayar uygulaması, LG cihazlarını otomatik olarak algılamakta. Yüklendikten sonra açıldığında yukarıdaki gibi bir ekran sizi karşılayacaktır. Yazılım güncellemesi menüsü üzerinden sağlam bir bağlantı kablosu ve bağlantı ile kolayca cihazınızın yazılımınızı kolay bir şekildeen son sürüme güncelleyebilirsiniz.

- Cihaz üzerinden OTA ile güncelleme

Diğer yönteme nazaran güçlü bir kablosuz/mobil veri bağlantısına ihtiyaç duyulan bu yöntem, ufak çaplı riskler içerebilir. Güncellemeleri kontrol etmek için ayarlar üzerinden Genel > Telefon Hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncellemesi yolunu takip edin. Şarjın sağlam olmasına ve güncelleme dosyası indirilirken cihazın şarjda olmasına dikkat edin. 

 

BUNLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Kez Okundu
  • 0 Yorum
  • 0 Beğeni
  • 0 Google +
YORUM YAP

YORUMLAR


ads

EN ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER İNCELEMELER

ads