PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerLG’den Pil ile Çalışan Yüz Maskesi

LG’den Pil ile Çalışan Yüz Maskesi

 

LG, halen devam etmekte olan koronavirüs salgını döneminde virüsün salgınlığını azaltmak ve insanlara rahat nefes aldırmak için standart filtreli maskeler yerien pil ile çalışabilen, taşınılabilir ve çevreci bir hava temizleyici maske duyurdu.

PuriCare Giyilebilir Hava Temizleme Cihazı, LG’nin ev için hava temizleyicileri serisinde bulabileceğinize benzer bir çift değiştirilebilir filtre kullanıyor ve bu filtreleri nefes almanıza yardımcı olması için pil ile çalışan fanlar ile eşleştiriyor.

LG, PuriCare isimi inovatik ürünün nefes alıp verdiğinizi algılayabilen sensörleri içerisinde barındırdığını ve pil ile çalışan bu fanların hızlarını bu sensörler sayesinde ayarladığını söylüyor.

Amaç; gereksiz maske tüketimini önlemek

IFA 2020 öncesindeki bugün yapılan duyuru, COVID-19 salgınından açıkça bahsetmiyor, ancak maskenin buna yanıt olarak geliştirildiğini büyük ölçüde ima ediyor. Şirket, giyilebilir hava temizleyicinin bazı insanlar tarafından takılan “tutarsız” ev yapımı maskelerin yanı sıra yetersiz kaldığını söylediği tek kullanımlık maskelerin yerini alacak şekilde tasarlandığını söylüyor.

2.000 adet ilk cihaz, sağlık personellerine takdim edilecek

Temmuz ayında, LG maskeyi ilk duyurduğunda ve 2.000 cihazı Seul’deki bir üniversite hastanesine bağışlayacağını söylediğinde, şirketten bir yönetici, bunun “uzun süren COVID-19 salgını sırasında “sağlık personeline yardımcı olacağını umduklarını” söyledi. Korea Herald durum hakkında; tıp personelinin saatlerce maske takmasını kolaylaştıracağını umduklarını bildirdi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/lgden-pil-ile-calisan-yuz-maskesi-89304/ linkinden 31.07.2021 22:07:00 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement