PC HocasıİnternetLinkedIn Ölen İnsanların Profilini Anıtlaştıracak

LinkedIn Ölen İnsanların Profilini Anıtlaştıracak

 

Microsoft, LinkedIn‘e daha fazla sosyal medya öğesi ekliyor ve görünen o ki, üzerinde çalıştıkları son şey, sahibi ölürse profilleri hatırlayabilmek için anıtlaştırmak.

Bu özellik, Facebook tarafından ilk kez 2009 yılında, yas tutan aile sevdiklerinin profillerinin hatıra sayfalarına dönüştürülmesi için Facebook ile iletişime geçebildiğinde tanıtıldı. Bu işlem profilleri gizli hale getirdi, böylece yalnızca onaylanmış arkadaşlar görebildi ve hassas bilgileri sildi.

LinkedIn’in özelliği nasıl yöneteceği net değil, ancak sızdıran Allesandro Paluzzi’nin ekran görüntüsünden de görebileceğimiz gibi, profiliniz “Allesandro’nun profesyonel mirasına bir övgü olarak” durmak amacıyla Anma olarak işaretlenecek. Özelliğin ilerleyen dönemlerde nasıl bir hale geleceğini, şirketin vefat etmiş kişileri nasıl tespit edebileceğinin gibi bir çok konunun bilgisine henüz sahip değiliz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/linkedin-olen-insanlarin-profilini-anitlastiracak-88964/ linkinden 30.11.2021 21:11:31 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad

Banner