PC HocasıOyunLoL Kulüp Kurma ve Kulüp Etiketi Alma

LoL Kulüp Kurma ve Kulüp Etiketi Alma

 

League Of Legends Türkiye sunucusuna getirilen yeni güncellemede artık oyuncular kendi Kulüplerini kurabildiği gibi, oyuncularına da belirtilen karakterde kulüp etiketi alabilmeleri sağlanıyor. Yeni kulüp sistemi hakkında detaylar ve kulüp etiketleri haberimizde.

League Of Legends Kulüp Nedir ?

Oyun içerisinde oluşturacağınız kulüp sayesinde hem oyuna girdiğinizde nickname yanında kulüp etiketi yer alacağı gibi, hem de oyun dışında kulüpteki arkadaşlarınız ile sohbet edebiliyor, hep birlikte bir oyuna dahil olabiliyorsunuz.

Aslında bakarsanız kulüp etiketine yabancı değiliz. Bundan 4-5 yıl öncesine kadar popüler olan oyunlardan Silkroad Online veya Knight Online oyunlarını mutlaka oynamışsınızdır. Bu oyunlarda “Guild” adı verilen sistem ile bir guild ismi, toplamda 50’ye yakın kişi bu guilde alınabiliyordu. Ardından gelsin ortak sohbetler, guild içi savaşlar vs..

O yüzden League Of Legends‘ten beklediğimiz bir yaklaşım geldi diyebilirim. En büyük güzelliği ise Sihirdar isminizin yanında kulübünüzün belirlemiş olduğu etiketi taşıyor olacaksınız. Havalı ve güzel bir etiket ismi kulübünüzü çekici kılabiliyor.

Ancak kulüplerin 1 ile 5 karakter arası etiket hakları bulunuyor. Riot bu etiket haklarını da sınırlamış durumda. Herhangi bir dil, din, ırk, siyasi, hakaret, ayrımcılık veya şiddet içeren etiket kullanımınıza izin verilmiyor.

Kulüp Nasıl Oluşturulur ?

Oyun içerisinde kendi kulübünüzü oluşturmanız mümkün. Ancak kulüp etiketi belirleyebilmek için en az 5 üyenizin olması gerekiyor. Kulüp oluşturmak için oyuna giriş yaptıktan sonra sohbet bölümünün hemen yanında bulunan “3 kafa” simgesine tıklayarak “kulüp oluştur” demeniz gerekiyor.

lol-klüp

Yukarıda bulunan “kulüp oluştur” sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza kulüp adı yazmanız için bir pencere açılacaktır. Bu pencerede daha önceden kullanılmamış bir kulüp adı girmeniz gerekir. Aksi taktirde farklı bir isim girmeniz istenecektir.

klup-etiketi-lol

Kulüp oluşturduktan sonra kulüp etiketi belirlememiz gerekiyor. Ancak bu etiketi belirleyebilmek için en az 5 üyenizin kulüpte olması gerekiyor. En az 2, en fazla 5 karakter etiket girebilirsiniz. LoL oyuncularının bence karşılıklı savaşabilme ve kulüp isimlerini gösterebilmek adına büyük bir fırsat olacağını düşünüyorum.

klup-daveti

Kulübünüzü oluşturduktan sonra hemen sağ panelde yer alan tüm arkadaşlarınızı kulübünüze katılmaları için üzerine sağ tıklayarak “kulübe davet et” diyebilirsiniz. Kabul eden arkadaşlarınız bu sayede hem kulübünüzün etiketini her oyunda taşıyabileceği gibi, güzel de bir görünüm elde ediliyor.

lol-klup

Yan hesabımızdan deneme amaçlı biz de girip kendi kulübümüzü oluşturduk ve kulüp etiketini ekledik. Siz de kendi kulübünüzü açarak oyunda farklılıklar yaratabilirsiniz. Riot Games‘in dediği gibi, adalet meydanlarında görüşmek üzere!

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/lol-kulup-kurma-ve-kulup-etiketi-alma-21454-6260/ linkinden 15.10.2021 23:10:15 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

26 Yorum

 • Hocam bu kulüp kurma işini ben dilediğim şekilde yapabilecek miyim ? Mesela oyuna girdim kulüp etiketi filan belirledim kendi kulübümü oluşturdum. Başkasının kulübü olmasına rağmen benim kulübüme de katılacak mıdır ?

  • Merhaba Mevlüt,

   Ne yazık ki kulübü olan bir arkadaşınızı tekrardan farklı bir kulübe alamazsınız. Kayıtlı olduğu kulüpten çıktığı taktirde davet göndererek alabilirsiniz.

  • beyler kulubuun baskanlıgını baska bırısıne aktarıp kulupten cıkabılırsınız

 • Kulübümü kurdum ancak etiket oluşturamıyorum illa 5 kişinin bize üye mi olması gerekiyor arkadaş listemde de o kadar kişi yok ki neden bu league of legends yöneticileri saçma kararlar alıyor sürekli anlamış değilim.

  • Merhaba,

   League Of Legends için kuralları Riot Games oluşturmaktadır. Ne yazık ki kulüp etiketi girebilmek için minimum 5 arkadaşınızın kulübünüze üye olması gerekiyor.

 • Hocam 5 kişi de var kulüpte ama hala yapamıyorum bu etiketi belirleme işini çıkmıyor kulüp kurarken ismi belirliyorum ardından kulüp belirleme gelmiyor ve 5 üye olmasına rağmen kulüp belirleme yerini falan bulamıyorum yok yani nasıl yapıcaz

 • Bende kulüp etiketi olustur gostermıyor
  kulubu aktıf hale de getırdım gine olmuyor nasıl yapabılırım?

  • Merhaba Bünyamin Gökçe,

   League Of Legends kulüp etiketi alabilmek için kulübünüzde en az 5 üye olması gerekmektedir. Sadece aktif hale getirmeniz yetmiyor.

    • Merhaba,

     5 Kişinin açık olmasına gerek yoktur. Otomatik olarak 5 kişi topladıktan sonra kulüp etiketi alabiliyorsunuz. Dilerseniz LoL ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Adamsın hocam sayende klüp etiketlerini açtık ama nasıl kapatıyoruz onu bilmiyoruz 😀

 • klüp 5 kişi etiketi de belirlendi yalnız etiket gözükmüyor internet den araştırdım herkes kabül etmeli etiketi diyorlar. etiketi kabül etme nereden?

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad