LoL Kulüp Kurma ve Kulüp Etiketi Alma

League Of Legends Türkiye sunucusuna getirilen yeni güncellemede artık oyuncular kendi Kulüplerini kurabildiği gibi, oyuncularına da belirtilen karakterde kulüp etiketi alabilmeleri sağlanıyor. Yeni kulüp sistemi hakkında detaylar ve kulüp etiketleri haberimizde.

League Of Legends Kulüp Nedir ?

Oyun içerisinde oluşturacağınız kulüp sayesinde hem oyuna girdiğinizde nickname yanında kulüp etiketi yer alacağı gibi, hem de oyun dışında kulüpteki arkadaşlarınız ile sohbet edebiliyor, hep birlikte bir oyuna dahil olabiliyorsunuz.

Aslında bakarsanız kulüp etiketine yabancı değiliz. Bundan 4-5 yıl öncesine kadar popüler olan oyunlardan Silkroad Online veya Knight Online oyunlarını mutlaka oynamışsınızdır. Bu oyunlarda "Guild" adı verilen sistem ile bir guild ismi, toplamda 50'ye yakın kişi bu guilde alınabiliyordu. Ardından gelsin ortak sohbetler, guild içi savaşlar vs..

O yüzden League Of Legends'ten beklediğimiz bir yaklaşım geldi diyebilirim. En büyük güzelliği ise Sihirdar isminizin yanında kulübünüzün belirlemiş olduğu etiketi taşıyor olacaksınız. Havalı ve güzel bir etiket ismi kulübünüzü çekici kılabiliyor.

Ancak kulüplerin 1 ile 5 karakter arası etiket hakları bulunuyor. Riot bu etiket haklarını da sınırlamış durumda. Herhangi bir dil, din, ırk, siyasi, hakaret, ayrımcılık veya şiddet içeren etiket kullanımınıza izin verilmiyor.

Kulüp Nasıl Oluşturulur ?

Oyun içerisinde kendi kulübünüzü oluşturmanız mümkün. Ancak kulüp etiketi belirleyebilmek için en az 5 üyenizin olması gerekiyor. Kulüp oluşturmak için oyuna giriş yaptıktan sonra sohbet bölümünün hemen yanında bulunan "3 kafa" simgesine tıklayarak "kulüp oluştur" demeniz gerekiyor.

lol-klüp

Yukarıda bulunan "kulüp oluştur" sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza kulüp adı yazmanız için bir pencere açılacaktır. Bu pencerede daha önceden kullanılmamış bir kulüp adı girmeniz gerekir. Aksi taktirde farklı bir isim girmeniz istenecektir.

klup-etiketi-lol

Kulüp oluşturduktan sonra kulüp etiketi belirlememiz gerekiyor. Ancak bu etiketi belirleyebilmek için en az 5 üyenizin kulüpte olması gerekiyor. En az 2, en fazla 5 karakter etiket girebilirsiniz. LoL oyuncularının bence karşılıklı savaşabilme ve kulüp isimlerini gösterebilmek adına büyük bir fırsat olacağını düşünüyorum.

klup-daveti

Kulübünüzü oluşturduktan sonra hemen sağ panelde yer alan tüm arkadaşlarınızı kulübünüze katılmaları için üzerine sağ tıklayarak "kulübe davet et" diyebilirsiniz. Kabul eden arkadaşlarınız bu sayede hem kulübünüzün etiketini her oyunda taşıyabileceği gibi, güzel de bir görünüm elde ediliyor.

lol-klup

Yan hesabımızdan deneme amaçlı biz de girip kendi kulübümüzü oluşturduk ve kulüp etiketini ekledik. Siz de kendi kulübünüzü açarak oyunda farklılıklar yaratabilirsiniz. Riot Games'in dediği gibi, adalet meydanlarında görüşmek üzere!

İlgili Etiketler