Martı TAG için Erişim Engeli Getirildi!

  Google News

New York Borsasında halka arz edilen ve Türkiye’nin en popüler mikromobilite şirketi Martı’nın, İstanbul’daki trafik sorununa çözüm getiren ve ulaşıma yeni bir alternatif sunan hizmeti Martı TAG (Tek Araçla Gidelim), İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası’nın açtığı dava doğrultusunda İstanbul 14. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından erişime engellendi.

Şirketin Kurucusu ve Yöneticisi Oğuz Alper Öktem, Martı TAG hizmetini duyurduktan sonra İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu ile çeşitli polemikler yaşamaktaydı ve hatta şahsına karşı tehditler de alıyordu.

Mevzubahis dava İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu tarafından verilen bir talimat ile açılmıştı ve bugün itibariyle sonuçlanan davada Martı TAG ve Martı Motorsiklet hizmeti için “korsan taksicilik ile eşdeğer” gerekçesiyle erişim engeli getirildi.

İstanbul 14. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından alınan erişim engeli kararı için itiraz süresi mevcut. Martı, bir hafta içerisinde mahkeme kararına itiraz edebilecek ve bu süre zarfında BTK henüz bir yaptırım uygulamadı.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video