Meizu Resmi Olarak Türkiye’ye Geliyor !

Gerek Xiaomi olsun gerek One+ olsun gerekse de başka Türkiye'ye resmi distribütörlüğü olmayan markalar olsun piyasada az miktarda fiyat/performans odaklı teknoloji firmaları bulunmakta, Meizu da bu camiyada önde gelen isimlerden bir tanesi aslında. Çin sermayeli olan Meizu firmasının gayet alınası telefonları bulunmakta, bunlardan birisini örnek olarak söylemem gerekirse M5 Note'yi gösterebilirim kankalar. 

Genpa İle Meizu Distirbütörlük Anlaşması İmzaladı :

Genpa İle Meizu Distirbütörlük Anlaşması İmzaladı, Meizu'nun Türkiye kanadındaki resmi müdürü olarak Murat Sungur Özkan işe alındı.

Murat Özkan : "Daha önce görev aldığım firmalar vesilesiyle dünya teknoloji pazarının kalbi olan Çin’de çok kez bulundum ve her zaman Çin’de geniş kitlelerin Meizu markasına olan ilgisi ve sadakati ilgimi çekmişti. Şimdi Meizu’nun Türkiye ülke müdürü olarak hedefim aynı ilgi ve sadakati Türkiye’de oluşturmak. Önceliğimiz satış ve teknik servis operasyonunda da tıpkı akıllı telefonlarımızın tasarımlarında olduğu gibi kullanıcıyı ön planda tutacağımız bir ağ oluşturmak. Bu noktada Türkiye’de sektörün saygın ve güçlü bir iş ortağı olan Genpa’nın güvencesini, dünyada 30’dan fazla ülkede elde ettiğimiz tecrübe ve başarı ile birleştirerek Türkiye pazarına iddialı bir şekilde girmeyi hedefliyoruz. Modern, yenilikçi tasarım anlayışımız ve sahip olduğumuz yüksek teknoloji bu iddiamızı destekliyor" dedi.

Distribütörlük Nedir ?

Kelime anlamı "dağıtıcı" olan distribütörlüğün Meizu ile ilgili kısmı Türkiye'ye getirilmesi noktasında yatıyor. Türkiye'ye Meizu ürünleri getirenler var tabii; fakat buradaki önemli nokta burada bahsi geçen distribütörlüğün resmi bir şekilde yapılması sevgili dostlarım. Distribütörlüğün bir takım iyi ve kötü yanları var hocalar :

İyi Yönleri

Resmi bir şekilde ürünü Türkiye sınırlarına girdiren, satışı sağlayan birisi olduğu için garanti servisleri de sağlanmış olur. Varsayalım ki telefonunuzun ekranı yandı; bu durumda telefonunuzu servise götürmeniz gerekiyor, eğer o markanın resmi bir distribütörü yok ise sizinle ilgilenecek bir kişi dahi bulamayabilirsiniz, bu da garanti servisi hizmetlerini etkilediği anlamına geliyor. Özetle : Distribütörsüz ürün almak garantisiz bir ürün almaktır, benim deyişimle : "paranı çöpte unutmak".

Diğer iyi yönü ise o markanın ürünlerini yaşadığınız ülkenin sınırları içerisinde kolayca bulmanız mümkün hale gelir.

Kötü Yönleri 

Marka ile alıcı arasında bir başka etken girdiği zaman fiyatlar artış gösterebilir, yani "çok iyi garantisi olacak en azından" demek yanlış olur. İyi yönlerin karşılığı olarak ürünü normal fiyatından (yaklaşık olarak) 400TL'ye yakın daha pahalıya almak zorunda kalırsınız.

Meizu telefonlar Kasım ayı içerisinde Türkiye'de Genpa distribütörlüğü altında satışa sunulacak. (eğer fiyatlarda çok artış yaşanmayacaksa) darısı Xiaomi ve One+'ın da başına ??

İlgili Etiketler