Microsoft Artık Xbox One İçin Oyun Çıkarmayacak

  Google News

Microsoft artık Xbox One için oyun çıkarmayacak. Microsoft eski nesil konsolları olan Xbox One için artık daha fazla oyun çıkarmayacak. Şirket, Xbox One konsolunu ilk defa 21 Mayıs 2013’de tanıtmıştı. Bu tanıtımın ardından şirket, konsolu 22 Kasım 2013 piyasaya sürmüştü. O dönemde Xbox One için yaptıkları tanıtım oldukça tepki toplamıştı. Bu tepkilerin çoğu da tanıtımda Microsoft’un, Xbox One’ı bir konsol gibi değil de bir TV gibi tanıtması olmuştu.

Xbox One, satışlar anlamında da rakibi olan Playstation 4’ün gerisinde kalmıştı. 2022 Ağustos ayında açıklanan verilere göre Xbox One 58,6 Milyon satarken rakibi Playstation 4 ise 117,1 Milyon adet satmıştı. Şimdi ise şirket konsol için önemli bir haber verdi.

Microsoft, Xbox One’a Artık Oyun Çıkarmayacak

Xbox Game Studios başkanı olan Mat Booty yaptığı açıklamada artık stüdyolarının Xbox One için destek vermeyeceğini açıkladı. Mat Booty yaptığı röportajda şirketin artık tamamen 9.nesil konsolları olan Xbox Series serisine yoğunlaştıklarını açıkladı.

Xbox One için Xbox’ın, 23 stüdyosunun da artık oyun çıkarmayacağını belirtti. Ancak hala Minecraft gibi oyunların konsola geleceğini de ekledi. Mat Booty bu yaptığı röportajda ayrıca bir şey daha belirtti. Bu artıdan belirttiği şey ise konsolda yeni nesil oyunların hala Xbox Cloud servisiyle oynanabildiğini söylemekti. Xbox One için bir devir kapandı diyebiliriz.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video