Microsoft Cortana İle Kullanıcı Sorunlarını Azaltıyor

 
- PC HOCASI

Microsoft yeni Cortana özelliği ile birlikte bilgisayar üzerinde bilmediğiniz ya da unuttuğunuz bir işlemi yapmak istediğinizde Cortana'yı izleyerek nasıl yapıldığını sizlere adım adım gösteriyor ve kullanıcıların sorun yaşama problemlerini azaltmayı hedefliyor.

Microsoft özelliklerini gözlemleyen WalkingCat tarafından keşfedilen Cortana Follow Me özelliği kullanıcıya rehberlik eden bir özellik. WalkingCat Twitter'da yayınladığı bir dakikalık bir video ile birlikte yeni gelen Cortana özelliğinin kullanıcıya sesli ve görsel olarak nasıl bir şekilde rehberlik ettiğini gösterdi.

Videodaki örnek üzerinde kullanıcı bir Bluetooth cihazına bağlanmak istiyor ve Follow Me özelliği mavi bir daire ile birlikte uygun ayarlara ulaşmak için hangi menülerin tıklanacağını göstermekte ve aynı zamanda ses ile de kullanıcıyı yönlendirmekte. Ve ek olarak Follow Me özelliğini unuttuğunuz bir şeyi ararken kullandığınızda bütün adımları tek tek izlemek yerine istediğiniz zaman ESC tuşuyla birlikte bu özelliği kapatabiliyorsunuz.

 

Özelliğin ne zaman geleceği hakkında net bir açıklama yok fakat Microsoft tarafından gün verilirse konuyu tekrar sizler için güncelleyeceğim. Tekrar görüşmek üzere hocalar.

 

BUNLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Kez Okundu
  • 0 Yorum
  • 0 Beğeni
  • 0 Google +
YORUM YAP

YORUMLAR


ads

EN ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER İNCELEMELER

ads