PC HocasıYazılımMicrosoft Edge’e İki Önemli Özellik Eklendi!

Microsoft Edge’e İki Önemli Özellik Eklendi!

 

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji ve yazılım devi Microsoft tarafından geliştirilen ve internet devi Google’ın Chromium tarayıcı altyapısına dayanan internet tarayıcısı Microsoft Edge, kullanıcı tarafına yansıyacak iki yeni özelliğe kavuşmak üzere. Durum öyle ki şirketin Edge Canary sürümünde Performans Modu ve PDF Düzenleme ile ilgili özellikler keşfedildi.

Performans Modu

Edge Canary sürümünde şu an aktif olarak bir Performans Modu mevcut ve Ayarlar sekmesi içerisinden bunu dilediğiniz gibi aktif veya deaktif edebilirsiniz. Görünen o ki şirket düşük donanımlı cihaz sahipleri için maksimum düzeyde hızlı çalışacak bir tarayıcı sunmak istiyor.

“Performans modu, hızı, yanıt hızını, belleği, CPU ve pil kullanımını optimize etmenize yardımcı olur. Performans iyileştirmeleri, kişisel özelliklerinize ve tarayıcı alışkanlıklarınıza bağlı olarak değişebilir. “

Performans Modu özelliğini etkinleştirdiğiniz, Uyuyan Sekmeler isimli özelliği artık kullanamazsınız. Bu özellik, kontrollü bir özellik sunumunun parçasıdır ancak aşağıdaki komut satırı anahtarı kullanılarak etkinleştirilebilir.

–Enable-features = msPerformanceModeToggle

PDF’e yazı ekleyebilme (PDF Düzenleme)

Daha sıradan, ancak muhtemelen daha kullanışlı olan Edge Canary sürümü artık sadece PDF dosyaları üzerinde çizim yapmanıza değil, aynı zamanda bir PDF belgesine metin eklemenize de izin veriyor. Bu özellik, şu anda sadece beta kullanıcılarına sunulmakta bu durumda tam sürüm kullanan tüm kullanıcılar bu özelliğe henüz ulaşamayacaklar.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video