reklam
PC HocasıHaberlerMicrosoft, IoT Şirketi Rockwell Automation ile 5 Yıllık Ortaklık Yaptığını Duyurdu!

Microsoft, IoT Şirketi Rockwell Automation ile 5 Yıllık Ortaklık Yaptığını Duyurdu!

Microsoft geride bıraktığımız gün, endüstriyel dönüşümü basitleştiren entegre, pazara hazır bulut çözümleri geliştirmek için Rockwell Automation ile beş yıllık ortaklık genişlemesini duyurdu. Rockwell Automation’ın mevcut çözümleri Microsoft Azure Marketplace’te mevcuttur. Yeni çözümler 2021’in birinci çeyreğinde satışa sunulacak.

Ortaklık Neleri İçeriyor?

  • Microsoft ve Rockwell, tekil, güvenilir bir veri ortamı aracılığıyla geliştirme, operasyon ve bakım ekipleri arasındaki bilgileri birbirine bağlayan uçtan buluta tabanlı çözümler sunacak.
  • Bu, geliştirme ekiplerinin maliyetli fiziksel ekipmanlara yatırım yapmadan dijital olarak prototip oluşturmasına, yapılandırmasına ve işbirliği yapmasına olanak tanıyacak.
  • Bu birleşik veri ortamı, BT ve OT ekiplerinin yalnızca kuruluş genelinde veri modellerine güvenli bir şekilde erişmesini ve bunları paylaşmasını değil, aynı zamanda iş ortağı ekosistemleriyle de güvenli bir şekilde erişmesini sağlar.
  • Şirketler bugüne kadar Yiyecek ve İçecek, Ev ve Kişisel Bakım ve Yaşam Bilimleri sektörlerinde 20’den fazla kullanım senaryosu geliştirdiler.
Apple Mac Pro'nun Türkiye Fiyatı Açıklandı: Rakamları Görenler Kalp Krizi Geçiriyor!

Microsoft’tan Judson Althoff, konu hakkında şunları dile getirdi:

“Bugün, kesin olarak bildiğimiz bir şey, hiçbir işin %100 esnek olmadığıdır. Dijital yetenekler ve varlıklarla güçlendirilmiş olanlar diğerlerinden daha esnektir ve bulut da bu şekilde gelişirler. Şirketlerin endüstriyel dönüşümü basitleştirmelerine, iş sonuçlarını hızlandırmalarına ve çeviklikle yenilik yapmalarına yardımcı olmak için Rockwell Automation ile zaten güçlü olan on yıllık ilişkimizi derinleştirmektan mutluluk duyuyoruz.”