Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Microsoft, Sony ve Nintendo E3’e Katılmayacaklarını Duyurdu!

Paylaş

silkroad gaminggentr

Teknoloji devlerinden üç büyük isim Microsoft, Sony ve Nintendo; bu sene gerçekleştirilecek olan Electronic Entertainment Expo (E3) etkinliğine katılmayacaklarını resmi olarak belirtti. Bu üç şirket her ne kadar bu etkinliklere katılım göstermeyecek olsalarda özellikle başta Microsoft olmak üzere E3 ile eş zamanlı olarak kendi tanıtım etkinliklerini gerçekleştirme olasılıkları çok yüksek.

Hatırlayanlarınız var ise 2022 yılında E3 etkinliği gerçekleşmemişti, 2022 yılına kadar düzenli olarak gerçekleşen E3; bu sene Los Angeles Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek ve muazzam bir dönüş sergileyecek. Geçmişte, E3’ün en önemli özelliklerinden biri bu üç devin etkinliğe katılım göstermesiydi fakat yabancı haber kaynağı IGN, etkinliğin geri dönüşünün yanı sıra Microsoft, Sony ve Nintendo’nun katılımcı oyun şirketleri listesinde yer almadığını söyledi.

Sony zaten sorunlar yaşıyordu

Sony Türkiye
Microsoft, Sony ve Nintendo E3'e Katılmayacaklarını Duyurdu! 2

Bu haber Sony için pek sürpriz olmadı çünkü Entertainment Software Association ile yaşadığı anlaşmazlık problemleri sebebi ile 2019 yılından itibaren katılım göstermeyi durdurmuştu, Microsoft tarafında ise yeni bir şeyler görmeyi umut eden Xbox hayranları için her ne kadar üzücü olsa da şirket yeni oyunlarını ve teknolojilerini kendince düzenleyeceği etkinlikler ile tanıtıyor olacak.

Zeliha Yılmaz
Zeliha Yılmaz
Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler