PC HocasıHaberlerMicrosoft Teams’de arka planınızı değiştirme

Microsoft Teams’de arka planınızı değiştirme

 

Arkanızda duran yatağı hiç orda yokmuş gibi gösterin.

Zoom’un sorunları vardı – aslında birkaç sorun, aslında – video konferans uygulaması, kullanım kolaylığı ve farklı arka planlarda pop yapma yeteneği gibi özellikler nedeniyle popülerliğini koruyor. Microsoft artık bu yeteneği kendi Teams ofis iletişim uygulamasına ekledi.

Teams şu anda bir iş uygulamasıdır; kaydolmaya ve “Arkadaşlar ve Aile” için kullanma seçeneğini belirlemeye çalışırsanız Skype’a yönlendirilirsiniz. Ancak bunu bir iş aracı olarak kullanıyorsanız veya şirketiniz kullanıyorsa, dağınık ev ofisinizi gizlemek artık çok daha kolay.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda bulabilirsiniz:

Windows veya Mac uygulamasını kullanarak bir Teams video toplantısı başlatın veya katılın. (Bu özellik web sürümünde mevcut değildir.)
Üç noktayı tıklayın (gelişmiş özellikler simgesi)
“Arka plan efektlerini göster” i seçin. Burada bir not: arka plan efektleri özelliği yazılırken hala yayılıyor, bu yüzden bu menü öğesini görmüyorsanız, bir süredir mevcut olan “Arka planı bulanıklaştır” ayarını yapmanız gerekebilir. Ama sadece sabırlı ol – yakında almalısın.

Ekranınızın sağ tarafında görünecek çeşitli arka planlar arasından seçim yapın. Başka herhangi bir şey yapmadan önce ekranınızın nasıl görüneceğini görmek istiyorsanız “Önizleme” yi tıklayın; aksi takdirde “Uygula” yı tıklayın.
Ve bu kadar! Özelliği test ettiğimde 24 farklı arka plan sahnesi saydım. Bazıları işyerinde, çeşitli ofisleri gösteriyor:

diğer arka planlar fazla gösterişli

Son olarak, yanlış bir arka plan kullanmak istemez ancak arkanızdaki karışıklığı gizlemeniz gerekiyorsa, arka planı bulanıklaştırabilirsiniz.

Microsoft’a göre, gelecekte bir noktada kendi özel tasarımlarınızı yükleyebileceksiniz. Arka plan oluşturma yeteneği yaratıcı Zoom tasarımlarının küçük bir çığına başladı; bağımsız içerik oluşturuculardan ne tür katkıların ilham vereceğini bulmak ilginç olacaktır.

Etiketler

Yazar Hakkında

Emir Tekbaba

Emir Tekbaba

İstanbul doğumlu teknoloji ve uzay meraklısı biri ve aktif olarak PcHocası'nda editör.

13 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video