PC HocasıYazılımMicrosoft Teams’e Çağrı Birleştirme Özelliği Geliyor

Microsoft Teams’e Çağrı Birleştirme Özelliği Geliyor

 

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devi Microsoft, son dönemlerde özellikle COVID-19 salgını sebebiyle artan uzaktan eğitim ve uzaktan çalışma çok fazla tercih edilen görüşme uygulaması Microsoft Teams’in masaüstü uygulaması, Skype Kurumsal’da bulunan lakin şimdiye kadar MT kullanıcıları tarafından uzun zamandır beklenen bir özellik kazanmaya devam ediyor.

Özellik, Skype Kurumsal’da desteklenen ancak Microsoft Teams’de henüz desteklenmeyen PSTN çağrılarını Birleştirme özelliği ve nihayet Microsoft Teams kullanıcıları bu özelliğe kavuşuyorlar. Microsoft 365 ekibinin yol haritası notlarında konu ile ilgili şu sözleri değinildi:

Çağrı Birleştirme seçeneği, son kullanıcılara aktif tutulmamış birebir çağrılarını başka bir birebir çağrı veya başka bir grup çağrısıyla birleştirme yeteneği sağlar. Bu, Teams VOIP çağrıları ve PSTN çağrıları için geçerli olacaktır.

Bu özellik, çağrıları yeni grup çağrılarıyla birleştirmeyi kolaylaştıracak, bir destek durumu veya anlık toplantı için ideal bir seçim olacak. Özellik, yukarıdaki ekran görüntüsünde görülebileceğiniz üzere Diğer seçenekler düğmesinin altında mevcut olacak. Bu özellik şu anda kullanıma sunuluyor ve varsayılan olarak en son Microsoft Teams sürümünde geliyor ve masaüstü ile web uygulamalarında kullanılabilir durumda, ancak henüz mobil uygulamalarında bulunmamaktadır.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video