PC HocasıWindowsMicrosoft Windows’a DirectStorage API Desteği Getiriyor

Microsoft Windows’a DirectStorage API Desteği Getiriyor

 

Mart ayında Microsoft, Xbox Series X oyun konsoluna gelişmiş yetenekler getiren yeni bir mimari olan Xbox Velocity Architecture’ı tanıttı. Xbox Velocity Mimarisi dört bileşenden oluşuyor: özel bir NVMe SSD, özel bir donanım açma bloğu, tamamen yeni DirectStorage API ve Örnekleyici Geri Bildirim Akışı (SFS). Bu dört bileşenin tümü, geliştiriciler için kullanılabilir belleği ve varlık akışını geliştirmek için birlikte çalışıyor.

Microsoft bugün DirectStorage API’lerinin Windows PC’lere geldiğini duyurdu. DirectStorage, bu kullanılabilirlik sayesinde hem PC hem de konsol için sınıfının en iyisi IO teknolojisini sağlar. Tıpkı Xbox Series X’te olduğu gibi, DirectStorage destekli bilgisayarlardaki oyunların yükleme süreleri büyük ölçüde azalacaktır.

Oyunlarda yükleme süreleri azalacak, grafikler daha ayrıntılı olacak

Bu yeni API’nin geliştireceği iki temel alan var: geçmişin sinir bozucu derecede uzun yükleme sürelerini azaltmak ve oyunların her zamankinden daha ayrıntılı ve kapsamlı olmasını sağlamak.

Microsoft, önümüzdeki yıl oyun geliştiricileri için DirectStorage’ın geliştirme önizlemesini sunmayı planlıyor ve şu anda API ve destekleyici bileşenlerini tasarlamayı / oluşturmayı bitirmek için ortaklarla birlikte çalışıyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoft-windowsa-directstorage-api-destegi-getiriyor-89503/ linkinden 30.07.2021 00:07:14 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement