reklam
PC HocasıHaberlerMicrosoft, Yunanistan’a Büyük Bir Yatırım Yaptı!

Microsoft, Yunanistan’a Büyük Bir Yatırım Yaptı!

Microsoft bugün, son 28 yılda Yunanistan’a yaptığı en büyük yatırımı duyurdu. “GR for GRowth” girişiminin bir parçası olarak Microsoft, ülkede bir Microsoft Bulut bölgesi kuracak yeni veri merkezleri oluşturacak. Microsoft ayrıca 2025 yılına kadar Yunanistan’da yaklaşık 100.000 kişiye dijital teknolojiler konusunda beceri kazandıracak.

Yeni Yunanistan veri merkezi bölgesi ile Microsoft artık dünya çapında 63 bulut bölgesine sahip. Alpha Bank, Eurobank, National Bank of Greece, OTE Group, Piraeus Bank, Public Power Corporation (DEI) faaliyete geçtiğinde yeni bulut veri merkezi bölgesini kullanmayı planlıyor.

World of Warships 20€ Değerinde Davet Kodu!

“Önemli bir farkla, bu, burada faaliyet gösterdiğimiz 28 yılda Microsoft’un Yunanistan’da yaptığı en büyük yatırım. Bu kısmen, dünya lideri veri merkezi teknolojimizin Yunanistan ekonomisinde yeniliğe ve büyümeye yardımcı olabileceğine olan güveni yansıtır. Ayrıca, bu büyük yatırım, Yunanistan’ın geleceği, ileriye dönük hükümeti ve ülkenin devam eden ekonomik toparlanması konusundaki iyimserliğimizi yansıtıyor ”