reklam
Ana SayfaOyunMinecraft’ın İçinde Oynanabilir Minecraft Yapan Youtuberla Tanışın

Minecraft’ın İçinde Oynanabilir Minecraft Yapan Youtuberla Tanışın

, PC Hocası

Seth “Sethbling” Hendrickson, uzun zaman ara verdiği youtube kanalına bomba gibi bir dönüş yaparak Minecraft‘daki sınırların daha ne kadar zorlanabileceğini gösterdi.

Minecraft çıktığı ilk günden beridir oynayanın yaratıcılığının sınırlarını zorladığı bir oyun. Aslında Bilgisayar Mühendisi olan Sethbling, Yaklaşık bir yıl önce tekrar geri dönüş yaptı. Minecraft’ın içinde görüntülü konuşma, üç boyutlu fonksiyon grafikleri, agario, GPS harita sistemi, Atari 2600 emülatörü, gibi yapılması imkansız zannettiğimiz birçok şeyi başarmıştı.

Şimdi ise Minecraft’daki bir sandığın içerisinden oynanabilir Minecraft yaptı. 

Neden Geri döndü!

Uzunca bir süredir bu tarz içerikleri üretebilmeniz için kodları tek tek komut bloklarının içine yazmanız gerekiyordu. O oluşacak kalabalıkta kaybolmanız oldukça kolaydı. Yaklaşık iki yıl önce çıkan Datapack (veri paketi) ile bu dertlerin neredeyse hepsi bitmiş oldu.

Bununla birlikte yaptığı Atari 2700 emülatörünü saniyede 1 kare verebilir hale getirdi. Ray Tracing (Işın İzleme) kullanarak fotoğraf, gif  ve video kaydedici yaptı. Ayrıca BlingEdit adını verdiği oyundayken dünyayı düzenleyebileceğiniz oyun içi çalışan editör yaptı.

Hayali Minecraft’ın İçinde Java ile Çalışan Minecraft  Yapmak!

“Hayaliniz nedir?” sorusuna Minecraft’ın içinde ciddi ciddi çalışan (her ne kadar yavaş olursa olsun) Java emülatörü kurmak olduğunu söylüyor. “Bunu yapmam Atari 2700 Emülatörü projeme başladım ve çok şey öğrendim. Fakat java emülatörü için oyunun katetmesi gereken çok yol var.” sözlerinden de anlaşılabileceği gibi bunu görebilmemiz için daha çok uzun zaman bekleyeceğiz.