PC HocasıBilimMIT Kazıları Sırasında, Zaman Kapsülü Bulundu

MIT Kazıları Sırasında, Zaman Kapsülü Bulundu

   

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde kazı çalışmaları sırasında 2957 yılında açılması istenen bir zaman kapsülü bulundu.
Kapsülün üzerinde 2957 yılınca güvenilir casino siteleri açılması istendiği belirgin bir şekilde yazıyor.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Müzesi Koleksiyon Direktörü Deborah Douglas, kampüs alanında kazı çalışmalarında bulunan kapsülün  8 tana daha olduğu tahmin ediliyor.
Yetkililerin kapsülü açmayacakları bildirildi , içerisinde dokümanların olduğu gözüküyor .

Kapsülün 2957  yılına kadar saklanma için çalışmalar devam ediyor saklama yöntemlerinden bir tanesi tekrar gömmek.

35846

 

Zaman kapsülü gömmek mt’in geleneksel bir efsanesi hatırlatmak gerekir  , kapsüllerden 8 adet daha olduğu tahmin ediliyor.

 

Biz PcHocası olarak kapsülde ne olduğu gerçekten çok merak ediyor’uz eğer 2957 yılında açılacaksa bizim görme ihtimalimiz yok bakalım zaman gösterecek belki daha erken açılır.

 

Zaman Kapsülü Nedir ?

 

Zaman kapsülleri; bir medeniyeti temsil eden bazı şeylerin, gelecek nesillere aktarılması için saklanmasıdır. Meselâ bir diş fırçası, bir bayan şapkası, bir sigara, bir süt şişesi… günümüz medeniyetinin tipik örnekleridir.

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/mit-kazilari-sirasinda-zaman-kapsulu-bulundu-1347/ linkinden 27.05.2022 21:05:45 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial