Köpek Balığı olarak tanıdığımız Mitsubishi Lancer’ın üretimine son verildi

 
- PC HOCASI

Japon markası olan Mitsubishi en önemli modellerinden birisi olan ve efsanevi seriler arasında yerini alan Lancer'ın üretimine son verdiğini açıkladı. Bundan böyle Lancer adı altında yeni bir otomobil gelmeyeceği gibi, Mitsubishi rotasını crossover tarafına yöneltti.

Tüketicilerin yoğun ilgi göstermiş olduğu Mitsubishi Lancer ülkemizde de çok talep görüyordu. Özellikle modifiye severler bu araçlara "köpek balığı" lakabı ile hitap ediyordu. Nisan ayında patlak veren skandallardan sonra marka kaybına uğrayan Mitsubishi, artık farklı segmentlerde şansını deneyecek.


İlk olarak 1973 yılında üretimi gerçekleştirilen Lancer sonradan EVO ailesi ve Final Edition sürümleri ile karşımıza çıkmıştı. Sedan liginde sunulmaya devam eden modeller artık rafa kaldırılmaya hazırlanıyor. Şuanda Mitsubishi için "küçülmeye gidiliyor" yorumları yapılsa da, kısa süre içerisinde toparlanacaklarını düşünüyoruz. Lakin bu kadar sadık bir kitleyi toplayabilmek çok kolay bir iş değil. Zira Lancer severler firmanın aldığı bu karar çok üzülecektir.

Dönemin en kapışmalı serilerini hatırlarsanız Subaru Impreza ve Mitsubishi Lancer arasında görmüştük. Artık efsaneye elveda demenin vakti geldi. Biz de son bir hatıra olarak en güzel Mitsubishi Lancer modellerinin görsellerini sizler için derledik.

Mitsubishi Lancer galerisi

 

 

 

 

 

 

 

 

BUNLAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  • Kez Okundu
  • 0 Yorum
  • 0 Beğeni
  • 0 Google +

Etiketler

YORUM YAP

YORUMLAR


EN ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER İNCELEMELER

ads