Motivasyon İçin Yirmilerim

Öncelikle Herkese Merhabalar,

Ben Hasan Yüksektepe, Yazılım ve Girişim Kategorilerinin yeni yazarıyım. Aşırı güzel yazılarımla hep birlikte bilinçleneceğimize inanıyorum ve hemen yazıma başlıyorum.

Uzun süredir dijital pazarlama ve kullanıcı deneyimi konularında içerik yayınlayan ve severek takip ettiğim bir bloğun geçtiğimiz aylarda animasyonlar kullanarak Youtube üzerine kişisel gelişim videoları ürettiğini keşfettim. Kendim de Youtube üzerinde içerik üreten biri olarak, Youtube'daki Türkçe kanalların yayınladıkları kalitesiz içerikler ile piyasayı çöplüğe çevirmeleri benim derinden yaralıyordu. Dolayısıyla bu tarz bir kanalı keşfedince takip etmeye ve elimden geldiğinde desteklemeye karar verdim.

Kanalın emek verip kaliteli içerik üreterek, 5 aylık kısa bir sürede 38.000 aboneye ulaşması açıkçası beni şaşırtarak Türk Youtube izleyici kitlesi konusundaki negatif düşüncelerimi biraz olsun değiştirmemi sağladı. Barış Özcan tarzı işe yarar yeni bir Türk kanalının ortaya çıkma olasılığı da beni epey heyecanlandırdı.

Lafı uzatmadan kanalın içeriğine gelecek olursak, tanıtım videosunda bahsedildiği gibi Kişisel Gelişim, Motivasyon, Özgüven ve Psikoloji gibi konular üzerine gayet yararlı ve harekete geçirici videolar hazırlıyorlar. Paylaştıkları öyle Google'dan topladıkları herkesin bildiği klasik bilgiler de değil ha. Kanalın sloganı zaten "Bakış açınızı eğitin" diye geçiyor ve gerçekten de her videoyu izledikten sonra yüzüme bir tebessüm oturuyor. Hatta videolardaki bazı taktikleri uygulayarak hayatımdaki bazı problemleri çözüp kendimi şimdiden birçok konuda geliştirdiğimi bile söyleyebilirim.

Zaten videolardaki like/dislike oranına ve yapılan yorumlara bakarsanız şimdiden ne kadar sevildiğini ve kaliteli bir kitleyi kendine çektiğini göreceksiniz.

Türkiye'nin eğitim seviyesini göz önünde bulundurursak, saçma sapan challange videoları yerine gençlerin bu tarz içerikleri izlemelerini kesinlikle tercih ederim. Bu yüzden keşfettiğim bu kanalı sizler ile paylaşmayı gerek gördüm.

Kanal linki

İlgili Etiketler