Moto Z4’ün Özellikleri Ortaya Çıktı

Lenovo markası adı altında faaliyetlerine devam eden Motorola'nın yeni modeli Moto Z4'ün özellikleri ortaya çıktı.

İlk olarak 2011 yılının 4. çeyreğinde mobil bölümü Google tarafından satın alınan Motorola daha sonrasında 2014 yılında 3 milyar dolar karşılığında Lenovo tarafından satın alınmıştı. Artık Lenovo'nun bir alt markası olarak devam eden firmanın mobil bölümü yeni modelini yakın bir zamanda piyasaya sürmesi bekleniyor.

Moto Z4 Teknik Özellikleri

Motorola'nın yeni akıllı telefonu Moto Z4, daha önceden ortaya çıkan 6.2 inç büyüklüğünde bir ekran yerine 6.4 inç büyüklüğünde OLED bir ekrana ve ekrandan parmak izi sensörüne sahip olması bekleniyor.

Gücünü Qualcomm'un Snapdragon 675 yonga setinden gücünü alacak olan akıllı telefon 4GB RAM / 64GB dahili depolama alanı ve 6GB RAM ile 128GB dahili depolama alanına sahip iki versiyonu bulunacak.

Kamera kısmına bakıldığında ise arka tarafında 48 megapiksel çözünürlüğünde ana kamera ve 12 megapiksel çözünürlüğe sahip çift kamera kurulumana sahip olacak cihaz, ön tarafında ise 25 megapiksel çözünürlüğünde su damlası adı verilen çentiğin içine yerleştirilmiş bir adet selfie kamerasına ev sahipliği yapacak.

Kutudan büyük ihtimalle Android 9.0 Pie işletim sistemi ile beraber çıkacak olan cihaz, TurboCharge hızlı şarj teknolojisine sahip 3.600mAh kapasiteli bir bataryadan beslenecek.

Önümüzdeki ay tanıtılmasını beklediğimiz modelin nasıl bir fiyat etiketine sahip olacağı bilinmesede amiral gemisi cihazların yarın fiyatına satılacağı düşünülüyor. Hatırlatmak gerekirse serinin bir önceki modeli olan Moto Z3 geçen yıl ABD'de 480 dolar fiyat etiketi ile piyasaya sürülmüştü. Akıllı telefon hakkında yeni detaylar geldiğinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

İlgili Etiketler