Motorola Moto G6 ve E5 Fiyat/Performans Olarak Geliyor!

Akıllı telefon piyasasında pastadan payını almak için son dönemde fiyat/performans telefonları üretmeye çalışan Motorola , çıkardığı G ve E serisi telefonlar ile hem fiyat hemde özellikleri açısından farklı model telefonlar olarak satışa sunulacak.

 

Moto G serisinde,  Moto G6 ve G6 Play' tanıtıldı. G6 ve G6 Play, her 2 telefonda da arkada kavisli bir görünümde.Standart G6, modelinde  Gorilla Glass kullanılmış, Play'deki polimer cam'a göre daha bir deneyim sunmuş durumda.

Standart G6 biraz daha iyi özelliklere sahip  1080p çözünürlükte ekranı , Snapdragon 450 işlemci ve 3GB RAM ve 32 GB depolama veya 4 GB RAM ve 64 GB depolama seçenekleri olan 5,7 inçlik bir ekrana sahip. Ayrıca,  USB-C'yi de içeren tek Motorola ürürnü. Ön taraftaki parmak izi algılayıcısı, hareketleri algılayabilen ve Android kontrol tuşlarını tamamen değiştirebilen ve daha fazla ekran alanı yaratan bir parmak izi sensörü de ekliyor. 18:9 ekranında gerçekten belirgin bir etkisi var ve harika görünüyor. Ayrıca G6 ayrıca bir portre modu sunmasına izin veren çift arka kamera özelliği bulunmakta.

G6 Play'in de 5,7 inçlik bir ekrana sahip,  720p çözünürlük özelliği ile bulunuyr.  12 megapiksellik bir arka kamera ve maksimum 3GB RAM ve 32GB depolama alanına sahip; varsayılan modeli 2GB RAM ve 16GB depolama alanı ile gelmişti. Motorola'nın Play serisi telefonlarının çoğu gibi önemli bir özelliği de, çok büyük bir bataryaya sahip olması: 4,000mAh, bataryası ile uzun kullanım ömrü olduğunu görülmekte.

Moto E modelleri, E5 Play ve E5 Plus normalde, E çizgisi G çizgisi gibi tasarım açısından çok iyi değil ancak fiyatı da bu anlamda daha düşük. E5 Plus, 720p  çözünürlük,Snapdragon 435 işlemci, 3GB RAM ve 32GB depolama alanına sahip 6 inçlik bir ekrana sahip. Sadece 12 megapiksellik bir arka kamera var ve arkada polimer cam ile kaplanmış. 5.000mAh gücündeki devasa bataryası ile uzun kullanım bu modelde de mevcut.

Modellerin bazıları mayıs veya haziran ayında satışa sunulacak. G6, 249 dolar G6 Play, 199 dolar olması bekleniyor. E5 Play ve Plus için henüz bir fiyat belirtilmemiş ama söylenenlere göre 100 dolardan başlayacağı konuşulmakta.

Ayrıca G6 Plus hariç, Moto G telefonları dünya çapında piyasaya sürülüyor. Gelecekte haftalarda Asya Pasifik, Avrupa ve Latin Amerika bölgelerine gelmesi bekleniyor, bu da yaklaşık 299 € satıyor. Plus modeli, 5.9 inçlik bir ekranla biraz daha büyük ve daha yüksek olacak.Moto E5 Play dünya çapında piyasaya sürülecek, ancak E5 Plus sadece ABD'de satışa sunulacak. 

İlgili Etiketler