PC HocasıİnternetNetflix, “Love This!” Özelliğini Kullanıma Sundu
Netflix 

Netflix, “Love This!” Özelliğini Kullanıma Sundu

   

Çevrimiçi video akış platformlarından Netflix, çok fazla beğendiğiniz bir yapımın algoritma tarafından bilinip daha fazla öne çıkarılmasını sağlamak amacıyla “Çift Baş Parmak Yukarı” ikonuna sahip “Love This! (Bunu sevdim!)” reaksiyon düğmesini kullanıma sundu.

2017 yılında beş yıldızlı derecelendirme sistemini ortadan kaldıran şirket, izleyicilerin yapımları derecelendirmesi konusunda sıkıntılar yaşıyor gibi görünüyorken Netflix, izleyeci reaksiyonları hakkında “Zamanla bu duyguların basit bir beğeni ya da hoşlanmamanın ötesine geçebileceğini öğrendik” dedi.

Şirkete göre bu yeni reaksiyon tuşu ile beğeninin ötesinde oldukça etkilediğiniz yapımlar kayıt altına alınarak sizlere bu kategoride daha çok yapım önerilecek. Normal beğeni tuşu her ne kadar bunun aynısı sağlıyor olsa da yeni reaksiyon tuşu, önerilerde daha da spesik olunmasını sağlayacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/netflix-love-this-ozelligini-kullanima-sundu-126422/ linkinden 26.05.2022 18:05:55 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial