PC HocasıHaberlerNintendo CEO’su, Yeni Switch Modelini Yakın Zamanda Beklemediğini Söyledi

Nintendo CEO’su, Yeni Switch Modelini Yakın Zamanda Beklemediğini Söyledi

 

2018 yılından beri her yıl olduğu gibi, 2021 yılına da yeni bir Switch Pro lansmanının geleceği söylentileri ile başlıyoruz. Nintendo bu sefer duruma erken yanıt verdi ve yakın zamanda bir duyuru beklemememiz gerektiğini belirtti.

Nintendo’nun son mali kazanç görüşmesi sırasında, şirketin CEO’su Shuntaro Furukawa’ya yeni bir Switch modeliyle ilgili bazı söylentiler soruldu ve Furukawa, yakın zamanda yeni bir Switch modelini duyurmayı planlamadıklarını söyledi.

İlginç bir şekilde, buradaki cevap geçen seneye göre değişiklik gösterdi. Furukawa’ya geçen yıl benzer bir soru sorulduğunda, yeni bir Switch için hiçbir planın olmadığı belirtilmişti. Bu sefer ise, yakın zamanda bir şey beklenilmemesi gerektiği ifade edildi.

Bunu göz önünde bulundurarak, Nintendo’nun dahili olarak yükseltilmiş bir Switch ile ilerlemesi mümkün görünüyor, ancak henüz bu açıklanmayacaktır. Bu yıl, Nintendo Switch dördüncü yılını dolduruyor ve devam eden üçüncü taraf desteğinin devam etmesi için, daha fazla geliştiricinin dikkatlerini Xbox Series X ve PlayStation 5 konsollarına çevirmesinden ötürü bir donanım yükseltmesine ihtiyaç duyacakları muhtemel görünüyor.

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video