Nokia 2 Türkiye’de Satışa Sunuldu

Nokia akıllı telefon yarışında ne kadar geri kalmış gibi görünse de yorgun savaşçı asla pes etmiyor. Batarya performansı ve -rakiplerine nazaran- ucuz fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken Nokia 2 modeli Türkiye'de satışa çıkmış durumda. Detaylara geçmeden önce 6 Şubat tarihinde tanıtım lansmanı gerçekleştirilen Nokia 2'nin 9 Şubat'ta ilk olarak satışı başlamıştı.

Batarya Sorununu Kaldırmaya geliyor!

4.100 mAh kapasiteli lityum iyon pili iki gün boyunca şarj edilmeye ihtiyaç duymuyor. Teknoloji devlerinin bataryaları ekran boyutlarına göre ayarladığını ve bu yüzden küçük ekranlarda yüksek değerli bataryalar koyamadıkları duymuştuk. Fakat Nokia 5 inç ekranlı bu modele çok iddialı bir batarya yerleştirerek adeta bende bu yarıştayım diyor. 

Türkiye satış fiyatı 699 TL!

Yukarıda da bahsettiğim gibi rakiplerine göre oldukça iyi bir fiyatla pazara giren Nokia 2, ciddi bir kitleye ulaşabilecek gibi duruyor. Birçok teknoloji markette bugün itibari ile satışa sunulan modelin teknik detaylarına biraz göz atalım.

5 inç HD ekran ve Android Naguat ile satın aldığınız telefonda Qualcomm Snapdragon işlemci bulunuyor. Ekran kırılmaya ve çizilmeye karşı dayanıklı olarak tasarlanmış durumda. 8 MP arka kameraya sahip ve arka kamerada otamatik odaklanma, akıllı sahne tespiti gibi özellikler bulunuyor. Arka kamera performansı rakiplerine kıyasla pek iyi durumda olmasa da fiyatına göre iyi işler çıkarabilir. Ön kamera da ise 5 MP bizleri bekliyor. 

4 çekirdeğe sahip işlemcisi 1.3 Ghz frekansına sahip. 1 GB DDR3 tipi RAM ve 8 GB dahili hafıza ile satılan cihaz micro SD kartlar ile 128 GB depoloma alanına çıkartılabiliyor. 8 GB dahili hafızanın bugünler de kimseye yetmeyeceğinin farkında olan şirket telefonu satın alan herkese Google Fotoğraflar bulut sistemine sınırsız sayıda (boyutta) fotoğraf ve video yükleme imkanı sağlıyor. 

Ülkemizde de kullanılabilen LTE hizmetini destekleyen telefon 150 Mbps indirme 50 Mbps yükleme hızlarına erişebiliyor. (Maalesef ki biz erişemiyoruz :/ )

HMD Global Baş Ürün Sorumlusu Juho Sarvikas, yaptığı açıklamada insanların hayatlarını telefonlarının pil ömürlerinin yönlerdiğini ve bunun doğru olmadığını bu yüzden bu sorunu aşabilecek bir kapasite de modeli ürettiklerini dile getirdi. Aynı zamanda yaptıkları bu cihaz ile Android deneyimini birleştirerek hayranlarını tatmin edeceklerini umduğunu belirtti. 

Ülkemiz de Siyah, Beyaz ve Mavi olmak üzere üç renk seçeneği ile satışa sunulan Nokia 2 modelinin teknik özelliklerini bir araya toplayacak olursak;

 

İlgili Etiketler