PC HocasıDonanımNVIDIA GTX 1070 Ti Çıkış Tarihi Kesinleşti

NVIDIA GTX 1070 Ti Çıkış Tarihi Kesinleşti

 

Evet siz de bizler gibi şaşırdınız değil mi ? Çünkü kimse NVIDIA’dan GTX 1070 Ti gibi bir ara kart beklemiyordu. İşte rekabet sektörü böyle bir şey. Peki NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti ekran kartı ne zaman piyasaya sürülecek ? Gelin hep birlikte detaylara yakından bakalım.

26 Ekim’de GTX 1070 Ti Duyuruluyor

Yukarıdaki başlık NVIDIA firmasının kendi geliştirmiş olduğu Founders Edition modeli için geçerli. Yani resmi kartın duyuruluş tarihi 26 Ekim 2017. Ancak sonrasında MSI, ASUS, EVGA, Palit ve ASUS gibi firmalar da kendi GTX 1070 Ti kartlarını piyasaya sürmek için yarışacaklar.

Daha önceden sizlere burada GTX 1070 Ti ekran kartının tüm teknik detaylarını paylaşmıştım. Eğer merak ediyorsanız tıklayarak göz atmanızda fayda var. Öte yandan GTX 1070 ve GTX 1080 ekran kartları arasına giren yeni modelin piyasaya 420 dolar gibi fiyat etiketi ile sunulacağı tahmin ediliyor.

Mining Kullanıcıları Bu Kartı Çok Sevecek

Kart bizlere 2432 CUDA çekirdeği, 8 GB GDDR5 bellek ve GTX 1070 ekran kartına göre daha yüksek saat hızları sunuyor. Bu arada mining için GTX 1070 Ti düşünebilirsiniz. Çünkü GDDR5 belleği ve GTX 1080’e göre daha yüksek CUDA çekirdeği sayısı bu kart için büyük bir avantaj olacak.

Yukarıda belirttiğim gibi, AIB ortakları yeni modellerini geliştirmeye devam ediyorlar. Bu nedenle önümüzdeki aylarda GTX 1070 Ti dalgası yaşanacak. PCH şimdiden sizleri konu hakkında uyarıyor.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video