Nvidia RTX2080’in Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Nvidia'nın yeni grafik kartları Türkiye'de ön siparişe açıldı. Tabi fiyatlarıda belli oldu. Gelin Nvidia'nın yeni canavarlarının fiyatlarına göz atalım.

Gamescom 2018 etkinlikleri dahilinde tanıtımı yapılan RTX2080 ekran kartları kısa süre içerisinde herkesin ilgisini çekti. Oyun oynayan veya oynamayan herkes bu kartları konuşurken, teknoloji tutkunları fiyatı hakkında tahminler yapmıştı.

Şimdi ise Nvidia'nın yeni nesil ekran kartlarının fiyatları belli. Gelin RTX2080'lerin fiyatlarına göz atalım.

Nvidia RTX2080 serisi ekran kartları fiyatları ülkemizde bu şekilde. Fiyat anlamında en düşük olan RTX2080 7.405 TL fiyat etiketine sahipken; Kartların kralı olan en pahalı model ise 12.345 TL.

Aslına bakacak olursak GTX1080 Ti ekran kartlarının fiyatlarına baktığımızda bu fiyatlar pek şaşırtıcı gelmiyor. Ancak 12 Bin TL'ye bir ekran kartı almak herkesin tartışma konusu. Tabi ihtiyaç dahilinde ise yapılacak herhangi bir şey bulunmuyor.

 Sizce Nvidia'nın yeni canavar modellerinin fiyatları nasıl olmuş? İlerde bir sistem toplayacak olsanız bu kartlardan birini alma olasılığınız nedir? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.