PC HocasıOyunOkullarda Minecraft Eğitimi Başlıyor

Okullarda Minecraft Eğitimi Başlıyor

 

Bilgisayar devi Microsoft yaptığı anlaşmalar ile artık Minecraft ile çocukların kodlama eğitiminin gerçekleştirileceği projeyi duyurdu.

TÜRKİYE’DE YASAKLANMIŞTI ?

Hatırlayacağınız üzere geçen sene Minecraft Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Türkiye’de yasaklanmıştı. Bu konu hakkında henüz bir açıklama yapılmazken, Microsoft Minecraft‘lı eğitim sisteminin çok yakında okullarda başlatılacağını duyurdu.

Açıkçası hem ülkemizde yasaklanmış olması hem de Microsoft‘un bu konuda eğitime başlayacak olması akıllarda soru işaretleri bırakmıyor değil. Hali hazırda ülkemizdeki eğitim sisteminin bir türlü rayına oturmamış olması ve sürekli bir şeylerin değişiyor olması bazı konularda velileri de şüpheye düşürüyor.

minecraft-okul
MINECRAFT’LI EĞİTİM NASIL OLACAK ?

Microsoft çok yakında Minecraft‘lı eğitim sisteminin okullarda başlatılacağını duyurdu. Artık çocuklar kodlama öğrenimlerini Minecraft ile birlikte gerçekleştirebilecek. Öğrencilerin mantıklı düşünmesi ve yaratıcılıklarının gelişmesi amacı güden bu projede öğrenci kimlik kartları ile hesaplar oluşturularak Minecraft içerisine entegre edilecek.

Eğitim sürümünün içeriğinde öğrenciler okulda kullanmış oldukları bilgisayarlarda yüklü olan Minecraft‘ı evde de aynı hesap ile oynayabilecekler. Yani öğrenciler evde oynamak için ayrı bir lisans satın almak zorunda da kalmayacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/okullarda-minecraft-egitimi-basliyor-3697/ linkinden 15.10.2021 23:10:29 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

  • Belçika’da adamlar daha 2.sınıfdan yazılım eğitimi veriyor Türkiye neden bu kadar geç geliyor anlamış değilim her şey laf ile olmamalı eğitim sistemi çok kötü

  • Bir düşünün minecraft eğitimi ile çocuklar kod yazıyor oyunda bazı şeyler değişiyor çocuklar bu değişikliği gördükçe oyunda farklı şeyler değiştirmek istiyorlar. Bizim ülkemizde de yasaklanıyor gerçekten eğitim sistemimiz çok kötü ve avrupanın yıllar öncesinden geliyoruz.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad