OnePlus 6 AnTuTu Benchmark Test Sonuçları Yayınlandı

Snapdragon 845'li ve 19:9 çentikli ekran özellikleri ile birlikte çok yakında duyurulması beklenen OnePlus 6'nın AnTuTu Benchmark test sonuçları yayınlandı. Firmanın bir sonraki amiral gemisi olmaya hazırlanan telefonu, iPhone X benzeri bir ekran çentiği ile birlikte gelirken, etkileyici benchmark puanlarına sahip olacağı şimdiden görülüyor.

iPhone X'i Rahatlıkla Katlıyor

Şuanda yurt dışında milletin deli paralar vererek aldığı, bana göre hayal kırıklıkları ile dolu olan bir iPhone X'i yarı fiyatına teknik özellikleri ve test sonuçları ile katlayabilen OnePlus 6 şimdiden OnePlus severlerin dikkatini çekmesini sağladı. A6000 kod adı verilen OnePlus 6'dan AnTuTu benchmark puanları ortaya çıkarken, yaklaşan yeni amiral gemisi için bizlere önemli diğer detayların kapısını da aralamış oluyor.

Şuanda iPhone X benchmark testlerinde ortalama 242 bin puan alırken, OnePlus 6'nın 276 bin 510 genel skor aldığı görülüyor. Aynı zamanda Xiaomi'nin 27 Mart tarihinde piyasaya süreceği yeni Mi Mix 2S'i de geride bırakıyor. CPU skoru da bu telefonun Qualcomm'un Snapdragon 845 ile geldiğini açıkça gösteriyor. Zaten bu durumun sürpriz olmadığını biliyoruz. Zira yaklaşık 5 ay önce OnePlus son işlemcilerin sevkiyatlarını başlatmıştı.

"Yeni Kral mı?"

Bu Senenin Favorisi Olabilir

OnePlus geliştirmiş olduğu cihazlar ile son kullanıcıyı nasıl memnun edeceğini iyi biliyor. İlk olarak OP 3 ile bu furya başlarken, sonradan OP 5 ile memnuniyet giderek arttı. Firma da bu durumun farkında olduğu için, cihazlarının üstüne koyarak gitmeye devam ediyor.

Sızdırılan diğer bilgilere göre OnePlus 6'nın daha önceki canlı fotoğraf desteğinin devam ettiği görünüyor. Durum çubuğunun ortası daha uzun tasarlanırken, sağda kesik bir simge düğmesi bulunuyor. Bu UI'yi siz istediğinizi gibi düzenleyebileceksiniz. Bir diğer detay ise cihazın en boy oranı 19:9 olarak belirlenmiş. Çentik için biraz fazladan boşluk mu var sanki?

Önceki sızıntılara dayanarak, telefonun arka panelde yer alan parmak izi sensörü, çift kamerası ve minimum ekran çerçevesi ile birlikte, iPhone X'in en büyük alternatifi olacak. Hem bütçesel, hem de performans bazında da kullanıcıları kendisine çekecek.

OnePlus 6'nın çıkış tarihi ve piyasa satış fiyatı şuanda kesinleşmedi. Ancak ilerleyen aylarda bir lansman düzenlenerek tüm detaylar ortaya çıkacak. Geçtiğimiz sene Haziran ayında OP5 modeli duyurulmuş ve bir ay içerisinde satışa çıkmıştı. Eğer büyük bir aksilik olmaz ise, yine bu tarihler arasında çıkması bekleniyor.