Oppo Find 9 Serisi 8 GB RAM İle Geliyor

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, yeni akıllı telefonu Oppo Find 9 ile müthiş bir dönüş yapmaya hazırlanıyor. Dünyanın ilk 8 GB RAM'a sahip akıllı telefonu olmaya hazırlanan cihazın teknik özellikleri ve piyasa satış fiyatı haberimizde.

8 GB'lık Çılgın Telefon Oppo Find 9

Şuan için söylentilere göre Qualcomm'un Snapdragon 821 işlemcisinden gücünü alacak olan Oppo Find 9'da ayrıca 8 GB RAM olacak. Şuanda bilgisayarlarda bile görmeye alışkın olmayan pek çok kullanıcı "8 GB RAM'li telefon mu olur ?" yorumlarını mutlaka yapacaktır. Ancak Çinli akıllı telefon üreticisi, bu cihaz ile sektörü epey bir karıştıracak gibi görünüyor.

Cihazda 5.5 inç ideal 2K ekranın yanı sıra, 128 GB depolama alanı, 21 Megapiksel arka kamera ve 16 Megapiksel ön kamera olacağı belirtiliyor. Açıkçası 16 Megapiksel ön kameranın olması da cihazın nasıl bir psikopatlığa sahip olduğunu gözler önüne sermeye yetiyor. Oppo nasıl bir satış stratejisi belirliyor henüz resmileşmedi ama şimdiden bizleri etkilemeyi başardı bile. Ayrıca çift Hi-Fi hoparlörleri, 4100 mAh bataryası ve Snapdragon 821'lik çipseti cihazı şaha kaldırmaya yetiyor.

Oppo_Find_9
Piyasadaki yorumlara bakacak olursak "abicim 4 GB RAM var benim bilgisayarda, 8 GB RAM'li telefon nasıl olabiliyor ?" denilirken, Çinliler gaza gelip 8 GB RAM'li akıllı telefonu kafaya koymuşlar gibi. Ancak cihazın teknik özellikler bakımından show yapmasına bakmayın. Her zaman için Benchmark testleri ve AnTuTu sonuçları önemlidir. Böyle bir akıllı telefonun Türkiye'de satılıp satılmayacağını henüz bilemesek de, yorumlarınızı merak ediyoruz.

İlgili Etiketler