Orcs Must Die Unchained Beta Sürümü İle Yayında

Orklar ve insanların kıyasıya savaştığı yeni Moba tarzı oyun Orcs Must Die Unchained, %100 Türkçe olarak oyun severlerin karşısına çıktı. 2012 yılından beri tanıdığımız Orcs Must Die yeni Ork ve insan kapışması ile start aldı. Ayrıca oyun için hazırlamış olduğumuz galeriye de yukarıdan erişebilirsiniz.

Uzun Zaman Önce..

İnsanlar ile evrim geçirmiş yaratıkların temelinde yatan bir düşmanlık hikayesi bu. Şimdiye kadar bizler gibi sizler de oynadığımız bir çok strateji oyunları ile "profesyonellik düzeyinde yetkinlik" seviyelerine ulaştığımızı düşünüyorum. Şahsen online oyunlara vermiş olduğum 8 yıllık deneyimde artık "bir bakışta" neyin ne olduğunu kavramamız çok uzun sürmüyor. Bugün de bahsedeceğim oyunlardan birisi de Orcs Must Die! Unchained (Zincirsiz Orklar ölmeli!) olacak.

orcs-must-die-unchained-4
Orcs Must Die Unchained'da Bizleri Neler Bekliyor ?

Aslına bakarsanız oyunun en genel amacı "kule savunması" olarak geçiyor. Bu halka içerisinde Orklar ve insanlar birbiri ile kıyasıya mücadele ediyor. Kaliteli fizik motoru ve oyun grafikleri bu senaryoyu canlandırmak için on numara bir seçim olmuş. Oyun içi karakterleri birazdan aşağıdaki videoda tanıdığınızda size "eğlenceli ve ilginç" gelebilir. Zira oyunun içerisindeki karakterlerin Türkçe konuşuyor olması da daha bir cezbedici.

Temelde yine Mage'ler, Warrior'lar ve Okçular bu oyunda da karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde isterseniz tek başınıza, isterseniz en fazla dört arkadaşınız ile birlikte rakiplerinize karşı mücadele edebiliyorsunuz. Oluşturmuş olduğunuz ekip ile arenanın içine düştüğünüz zaman kulenizi yıkmak için koşuşturup duran Orkları durdurmak için ölümcül tuzaklarınızı akıllı bir şekilde yerleştirmeniz gerekiyor.

Düşman rakipler genellikle Ork, Troll ve benzeri ayak takımlarından oluşuyor. Bu manyaklar Hisarları yok etmek üzere programlanmış gibi delicesine size saldırıyorlar. Tabii ki aralarında "çerez" olarak nitelendirebileceğimiz yaratıkların olduğu gibi, bölümlerin zorluğuna göre "Boss" adı verebileceğimiz evrim geçirmekten başı dönmüş yaratıklara da rastlamak mümkün.

 

orcs-must-die-unchained

 

Düşmanlardan Uzak Durun!

Orcs Must Die Unchained tamamen tek ve dört kişiden oluşan takımlar ile tasarlanmış bir oyun. Oyuncuların birlikte görevleri üstlenerek durdurması gereken büyük yaratıklar ve benzeri Orklardan oluşuyor. Orkların ilerleyebilecekleri farklı koridorlar ve etkileşimli tuzaklar bulunurken, iyi planınızı yaparak bu yaratıkları engellemeniz gerekiyor.

Aşağıdaki videoda da dikkatinizi çekeceğini düşündüğüm sevimli çömez kahraman War-Mage attığı laflar ile de çok sempatik görünüyor. Bu şekilde oyun içerisine yapılan ince dokunuşlar albeniyi yükseltmiş durumda.

 

 

Oyun Türkiye dahil pek çok ülkede şuanda Beta olarak yayında ve kayıt olarak oynayabiliyorsunuz. Oyunun toplamda 7.42 GB kapasitesi bulunuyor. Moba türündeki bu yapımı PC'de keyifle oynamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Orcs Must Die Uncharted Minimum Sistem Gereksinimleri

* RAM: 4 GB

* Depolama Alanı: 8 GB boş alan

* İşletim Sistemi: Windows XP Service Pack 3

* DirectX: 9.0c

* İşlemci: Intel Core2Duo 2.66 GHz

* Tür: Moba

* Platform: PC

İlgili Etiketler