Salı, Haziran 25, 2024

Parrot, Üst Düzey Bebop 2 Drone’u Geliştirdi

Paylaş

silkroad gaminggentr

Bundan iki hafta önce Çin'de getirtmiş olduğumuz Drone‘u sizlerle paylaşmıştık hatırlarsanız. Uçuş süresi 15 dakika olduğu için ekstra olarak 3 adet daha batarya almak zorunda kaldık. Ancak fiyata göre muamele yapıldığı için bizim almış olduğumuz Drone‘un fiyatı 220 TL'di.

PARROT BEBOP 2 DRONE VİDEO

Parrot‘un yeni üretmiş olduğu Bebop 2‘nin piyasa fiyatı ise 550 dolar. Yani Türk Lirası ile 1600 TL diyebiliriz. Aradaki fark oldukça açık olduğu için dilerseniz bu şahane Drone'un teknik özelliklerine, uçuş süresine ve yayınlanan videosuna yakından değinelim.

parrot-bebop-drone-2

ÜST DÜZEY KULLANICILAR İÇİN BEBOP 2

Parrot firmasının yeni çıkartmış olduğu ve şimdiden çok tutulan Bebop'un ikinci serisi bu. Bebop 1'e göre en büyük eksiklik uçuş süresinin 13 dakika olup, kullandığı bataryanın 1400 mAh olmasıydı. Ancak bu seride uçuş süresi 25 dakikaya uyarlanmış ve çok daha iyi performans alınması için 60 km/s hıza yükseltilmiş. Eski modelde maksimum 35 km/s hıza ulaşılabiliyordu.

Ayrıca Bebop 2'de son teknoloji telefonlar ile yarışabilecek, hatta daha iyi diyebileceğimiz 14 MP değerinde HD kamerası bulunuyor. Bu kamera ile dilediğinizde HD olarak 1080p video kaydı yapabiliyorsunuz. Çok mükemmel bir kamera denilemez, ancak bu fiyat için çok iyi.

parrot-bebop-2-drone-controller


BEBOP 2 ÇIKIŞ TARİHİ

Parrot Bebop 2‘nin çıkış tarihi 15 Aralık olarak belirlenmiş. Bu tarihten önce çıkması biraz zor gibi görünüyor. Başta da belirtmiş olduğum üzere piyasa fiyatı 550 dolar olacak. Almak isteyen kullanıcılar ilk etap için Parrot‘un kendi web adresinden veya Çin üzerinden satış yapan web sitelerinde görebilecekler.

Eğer Parrot Bebop 2 Drone‘yi Skycontroller ile birlikte almak isterseniz fiyata 250 dolar daha eklemeniz gerekiyor. “Skycontroller ne işe yarıyor ?” diyecek olursanız; kumandaya entegre olarak telefonunuzu veya tabletinizi yerleştirip kamerasından canlı olarak Drone'yi kontrol etmenizi sağlamakta. 250 dolar için değer mi, değmez mi orası artık sizin kendi bütçenize kalmış durumda.

Taner AYDOS
Taner AYDOS
PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorumlar

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler