PC HocasıPC ve Bilgisayar Toplama Sihirbazı

PC ve Bilgisayar Toplama Sihirbazı

PCH Online olarak yapmış olduğumuz PC Toplama Sihirbazı kullanıma hazır. PC toplamak için öncelik olarak bilmeniz gereken bir kaç işlem bulunmaktadır. PC Toplarken mutlaka anakart, ekran kartı ve RAM uyumlarına bakmanız gerekir. Eğer seçtiğiniz bir anakartta PC Express slotu varsa ve PSU (Güç kaynağı) yeterliyse tüm ekran kartlarını seçebilirsiniz.

Anakart Uyumu

Anakart seçimlerini yaparken CPU-Z’yi kullanabilir ve ardından seçtiğiniz anakartı internette aratarak ekran kartı portunun PC Express uyumlu olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Günümüzdeki anakartlar %99 PCI Express uyumlu olduğu için ardından ekran kartınızın kaç Watt PSU istediğine bakmanız gerekir. Örnek olarak Radeon R9 270X ekran kartı almayı düşünüyorsunuz. Kart PSU olarak 500W istediği için topladığınız kasada 500W’dan daha fazla olması gerekir.

İşlemci Uyumu

İşlemci anakart uyumunu da anlamak için “Socket” kavramına dikkat etmeniz gerekir. Örneğin Intel i7 4960x Socket 11 işlemci alıyorsanız, anakartınızın da “Socket 11” uyumlu olması gerekmektedir.

RAM Uyumu

RAM konusunda da seçmiş olduğunuz RAM’lerin MHz’lerinin aynı olduğuna ve anakartınızın bu hızı destekleyip desteklemediğine emin olunuz. Eğer PC toplama yaparken aklınızda parçalar ile ilgili sorularınız varsa, buraya tıklayarak tüm sorularınızı bize iletebilir, 1 saat içerisinde garantili olarak cevabınızı alabilirsiniz. PC Toplama sihirbazı hakkında sorularınız veya istekleriniz varsa lütfen bize bildirin.

Video