reklam
PC HocasıHaberlerPerakendeciler, 10. Nesil Intel İşlemcilerin Fiyat Ve Çıkış Tarihini Açıkladı!

Perakendeciler, 10. Nesil Intel İşlemcilerin Fiyat Ve Çıkış Tarihini Açıkladı!

Beklendiği gibi: Intel’in bir sonraki masaüstü çiplerinin sızıntıları bir düzine düzinedir, ancak işlemcilerin kendisi değildir. Güvenilir bir Kanadalı perakendeci olan Direct Dial, birkaç yeni işlemcinin fiyatlarını listeleyen dördüncü perakendeci oldu. Büyük resmi bir araya getirmek ve çipler gelmeden önce, muhtemelen önümüzdeki haftalarda erken sonuçlar almaya başlamak için yeterli veri.

İşler kızışıyor

Donanım fiyatları, bazen oldukça mantıksız ve rastgele olarak perakendeci, bölge ve pazar koşullarına bağlı olarak değişebilir. Nitelikli sayılara girmek yerine, bunun üzerine geri adım atmak daha iyidir.

Kabaca, aşağıdaki tablodaki ilk fiyatlara dayanarak: Core i9 10900 serisi, değiştirilmesi gereken 9900 serisi parçalardan ~ 50 dolara mal olacak. Core i7 10700 serisi, benzerlerinden ~ 40 $ daha fazla olacak ve Core i5 10600 serisi, ~ 30 $ daha fazla olacak. Onuncu kuşağın geri kalanı fiyat değişikliği görmeyebilir.

K olmayan meslektaşlarına göre, K serisi işlemciler biraz daha yüksek saatlere, daha büyük bir güç bütçesine sahip olma eğilimindedir ve kilidi açılır. KF serisi, K serisi ile aynı şekilde yapılandırılmıştır, ancak entegre grafiklerden yoksundur.

Bugün Intel Xe DG1 isimli yazılım geliştirme aracı tanıtıldı

Bu kuşağın büyük gelişimi verimlilik bölümünde. 10 çekirdeğinde Intel Core i9-10900‘ün öncekinden iki tane daha var. Serinin geri kalanında artık hiper iş parçacığı var ve kartlar arasında yaklaşık 100-200 MHz daha hızlı. Sadece son gelişmede, oyun performansı için iğneyi hareket ettirecek ve oldukça önemsiz bir fark olduğu gerçeği söylendi.

Öyleyse bu fiyatlarda olsaydı bu fişler ne kadar rekabetçi olacak? Muhtemelen dokuzuncu nesil ile aynı. Ve onları ne zaman göreceğiz? Muhtemelen yakında.

Direct Dial, yeni Intel işlemcilerinin ilk sevkıyatının 17 Haziran’da geleceğini iddia ediyor. Bu, çeşitli işlemciler için inceleme ambargolarının 13 Nisan – 26 Haziran arasında kaldırılacağını gösteren sızdırılmış bir Intel belgesiyle aynı hizaya geliyor – şu anda sevkiyat gecikmelerinin büyük olasılıkla koronavirüs. Bir başka sızıntı, Intel‘in işlemcilerini 30 Nisan’da açıklayacağını gösteriyor. Yakında öğreneceğiz.

Türkiye Fiyatlarının ne olacağı konusunda henüz bir gelişme yok.

Etiketler