Persona 3 Remake ve Persona 5 Tactica Duyuruldu

  Google News

Atlus, Persona serisi için yeni oyunları olan Persona 3 Remake ve Persona 5 Tactica’yı duyurdu. Atlus’un, Persona serisi için ana oyun olan Persona 5’i 2016’da piyasaya çıkarmıştı. O zamandan bu zamana Persona 5 için yan oyunlar çıkarmaya devam eden şirket Persona 5 için 2 yan oyun çıkarmıştı. Bu 2 yan oyundan biri Persona 5 Royal olmuştu.

Şirket, Persona 5 Royal’de, Persona 5 için olan içeriği güncellemiş ve oyuna yeni eklemeler yapmıştı. Diğer yan oyun olan Persona 5 Strikers ise içinde ana oyundaki karakterler olan bir dövüş oyunu olmuştu.

Şirket seri için olan 2 yeni oyunu ise İnstagram’dan attığı bir gönderi ile duyurdu.

Atlus, Persona 3 Remake ve Persona 5 Tactica’yı Duyurdu

Atlus, bu 2 yeni oyunu İnsatgram’dan attığı bir gönderi ile duyurdu. Aslında bu 2 oyunu şirket yanlışlıkla duyurdu. Şirket, Perşembe günü İnstagram’dan attığı bir video ile yanlışlıkla bu 2 oyunu duyurdu. Her ne kadar bu videoyu hesaplarından silmiş olsalar dahi bazı oyuncular bu videoyu aldı.

Bu videoda gördüğümüz kadarıyla Persona 3 Reload ismi verilen oyun Persona 3 için bir Remake olacak gibi gözüküyor. Persona 5 Tactica ise Persona 5 için bir yan oyun olacak. Bu oyunda ana oyundan farklı bir bakış açısı ile gelecek. Ayrıca oyunda farklı bir sanat tasarımı olacak oyunun türü ise Taktik oyunu olacak. Persona 5 Tactica sızıntıya göre 17 Kasım 2023’te piyasaya çıkacak. Persona 3 Reload için öngörülen çıkış tarihi ise 2024 olarak gözüküyor.

Her iki oyun da PC, Xbox Series S/X ve Xbox One için çıkış yapacak. Oyunlar çıkış günlerinden itibaren Xbox Game Pass’e de gelecek ve oyunların görünüşe göre Xbox’a özel çıkış yapacak.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video