PC HocasıCep TelefonuPiyasada Bataryası En İyi Giden Akıllı Telefonlar – 2016

Piyasada Bataryası En İyi Giden Akıllı Telefonlar – 2016

 

Piyasada nereden baksanız her ay bir akıllı telefon çıkıyor. Bu akıllı telefonları incelerken kimi zaman iç çekiyor, kimi zaman da satın almak için ay sonu hesabımızı zor da olarak yaparak istediğimiz telefonu satın alıyoruz. Ancak satın alırken dikkat etmemiz gereken noktaları bilen ve bilmeyen kişi sayısı ile karşılaştırdığımızda ortaya ciddi bir rakam çıkıyor.

Akıllı telefonların en büyük meselelerinden birisi olan bataryaları ve batarya ömürleri şirketler tarafından çok fazla dikkate alınmadığı için yıllardır yırtınmamıza rağmen yeni yeni geliştiriliyor.

Özellikle son zamanlarda piyasaya çıkan akıllı telefonların bataryalarının 5000 mAh ve 4000 mAh civarlarında olduğunu görmek bizi sevindiriyor.

akilli-telefon-batarya
HER YÜKSEK BATARYA İYİ ŞARJ MI DEMEK ?

Ancak her ne kadar da akıllı telefonların bataryaları yüksek gibi görünse de iyi konfirüge edilmeyen ve kalitesiz malzemelerden yapılan batarya ve telefonların şarjları daha çabuk bitiyor.

Örneğin: 5000 mAh batarya olduğunu söyleyen bir firmanın kalitesiz üretimindeki telefonunun şarjı 1 gün giderken, 2500 mAh bataryalı kaliteli bir firmanın akıllı telefonu 2 gün gidebilmektedir. Yani burada bataryanın kapasitesine değil, kalitesine bakmak gerektiğimiz anlamına geliyor.

Consumer Reports firmasının telefonlar ile ilgili yaptığı araştırma da tam bu doğrultuda kesişiyor. Yani telefonların bataryalarının yüksek olması, çok daha uzun süre kullanılacağı anlamına gelmiyor. Şirket tarafından yapılan hücresel sinyal iletimi, işlemci etkinliği ve ekran testlerinde akıllı telefonların bir çok koşulu ölçüldü.

Rapor sonuçlarına göre en iyi batarya ömrüne sahip akıllı telefonlar şu şekilde sıralandı:

😱 Bu da mı olacaktı: Samsung Galaxy Note 20 Kamerası Buğulanıyor!

1-) Motorola Droid Turbo – 3900 mAh batarya ile 39 saate varan kullanım süresi 

2-) Motorola Droid Turbo 2 – 3760 mAh batarya ile 27 saat kullanım süresi

3-) Samsung Galaxy Note 4 – 3500 mAh batarya ile 26 saat kullanım süresi

4-) Samsung Galaxy S6 Active – 3500 mAh batarya ile 24 saat kullanım süresi

5-) Samsung Galaxy Note 5 – 3220 mAh batarya ile 23 saat kullanım süresi

5-) Lenovo S860 – 4000 mAh batarya ile 22 saate varan kullanım süresi

6-) Ascend Mate 7 – 3900 mAh batarya ile 14 saate 8 dakika kullanım süresi

7-) Sony Xperia T2 Ultra – 3000 mAh batarya ile 12 saat 25 dakika kullanım süresi

😎 Xiaomi Mi 4 – 3080 mAh batarya ile 10 saat 32 dakika kullanım süresi

9-) Google Nexus 6 – 3220 mAh batarya ile 7 saat 53 dakika kullanım süresi

10-) Samsung Galaxy S6 – 2550 mAh batarya ile 7 saat 32 dakika kullanım süresi

11-) Huawei P8 – 2680 mAh batarya ile 7 saat 12 dakika kullanım süresi

12-) Apple iPhone 6 Plus – 2915 mAh batarya ile 6 saat 42 dakika kullanım süresi

13-) HTC One M9 – 2840 mAh batarya ile 6 saat 28 dakika kullanım süresi

Yayınlanan rapor bu şekilde arkadaşlar. Bu modeller arasında kullandığınız bir akıllı telefon var mı ? Performansı ve memnuniyetsizlikleriniz varsa bize iletebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

15 Yorum

 • Droid turbo çok iyi ya tasarimina da aşığım telefonun hakkını veriyor her halükarda bir de iphone 6s beğeniyorum ama onun da şarji az gidiyor 🙁

  • Kesinlikle motorola droid turbo 2 derim sarji en uzun giden akıllı telefon olduğu.gibi piyasada bulunan diğer telefonlara taş çıkartır tam ideal bir cihaz herkese tavsiye ederim

 • Çok doğru bir tespit 5000 mah batarya var diyor adam reklamlarda ama telefonun kullanım süresi 10 saat, tıpkı doğan görünümlü şahin gibi kandırmaca hepsi

  • İphone 6s gibi bir telefona o kadar parayı verenler düşünsün hocam yazık gerçekten hem telefonun bataryası ölü hem telefon bir dünya para millet almak için yarışıyor adeta apple kazanmasin kim kazansın söyler misin?

 • Listede yazanlardan kullanmıyorum iPhone 5s kullanıyorum 16-17 saate kadar gidiyor lg g2-3 de kullandım oda 20-21 saate kadar gidiyor tabi benim kullanmamda 🙂

  • Lenovo Vibe P1 tek geçer 🙂 Hem de ezer geçer. Üstelik hızlı şarj olma özelliği de bulunmakta bizzat kullandığım telefon tam olarak 1 saat 45 dk da full şarj olabilmekte. 5000mAh bataryasıyla tam bir canavar. wifi açık günübirlik whatsapp instagram vs gibi programları da kullanmaktayım 3 gün kadar gidiyor. Ayrıca sahip olduğu diğer özellikler de yabana atılır cinsten değil 8 çekirdek 2gb ram çift sim kart 32gb hafıza

 • Note 4 kullanıyorum. Eger oyun oynamazsaniz sizi rahat 2-3 gun götürür. Harikadır. Incredible.

 • Samsung A7 almayı düşünüyorum batarya iii görünüyo sürekli internet im acık i olurmu

  • Merhaba,

   Samsung A7 bu konuda iyidir. Batarya ile birlikte internet kullanımında 1 günü rahatlıkla devirebiliyorsunuz.

 • Reeder p10s yorumunu da bataryası en iyi 5.telefon olduğunu soylemistiniz ama listede bile yok

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement