PlayStation 5

PlayStation 5 Uyku Modunda Sorun mu Veriyor?

  Google News

PlayStation 5 oyun konsollarının ülkemizde 19 Kasım tarihinde satışta olacak ama birçok ülke de şimdiden sunuldu bile.

Oyunculara ilk konsollar ulaştı ve haliyle ilk oyuncu testleri de yapılmaya başlandı. Testlerin yapılmasından sonra yeni nesil oyun konsolları için bazı sorunlar da ortaya çıkmaya başladı.

Daha önce oyunlardaki performanslar için bazı sorunlar dile getirilmişti. Aradan geçen sadece 1 günün ardından bu sefer uyku moduna ilişkin bir sorun haberi gelmeye başladı.

PlayStation 5 uyku modunda nasıl bir sorun var?

Bazı kullanıcıların iddialarına göre konsolu uyku moduna almak mümkün olmuyor. Konsolu uyku moduna almak istediğiniz zaman, bir anda konsol çöküyor ve oyunda askıya alınmadığı için kayıt edilmiyor.

PlayStation 5

Bu yönde bir hata iddiası var ama bu hata iddiasına ilişkin bir açıklama yok. Henüz yeni olduğu için konsollarda bu tip sorunların normal olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcıların iddiaları doğruysa ve konsolda böyle bir sıkıntı yaşanıyorsa muhtemelen güncelleme verilecek ve sorunlar çözülecektir. Sony bu konu hakkında ne diyecek o da çok önemli.

Belki de böyle bir sorun Sony tarafından kabul edilmeyecek bile. Onun için önce bir resmi açıklamaları görmemiz gerekiyor. Sonrasında çözüm için atılacak adımları izleyeceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video