Pokemon Go’ya 8 Müthiş Özellik Geliyor

Ülkemizde de adeta çılgınlık seviyelerine ulaşan Pokemon Go, çok yakında sekiz yeni özellik ile değişme uğrayacak. Yurtdışında Pokemon Go oynayan oyunculardan alınan dönüşlere göre öncelik olarak savaş alanlarının, pokemon yakalamaların, pokemon takip araçlarının ve efsanevi pokemonların yetersizliğinden yakınılıyordu. Niantic artık yeni göndereceği güncelleme ile oyuncuları Pokemon Go'ya daha çok bağlamayı hedefliyor.

Pokemon Go'ya Gelecek Yeni Özellikler

Pokemon Go'ya çok yakında gelecek olan güncelleme ile birlikte çok şeyler değişecek. Oyuncular yavaş yavaş Niantic INC firmasına dönüşlerde bulunarak nelerin yanlış olduğunu ve nelerin kötü izlenimler bıraktığını tek tek iletti. Ardından gelecek olan güncellemelerin neler olduğu söylendi.

İşte Pokemon Go'ya gelecek olan sekiz dev yeni özellik:

pokemon-go-mewtwo

 

Nerede Bu Mewtwo’lar ?

 

Pokemon Go oyununda şuan için sadece 250 adet Pokemon bulunuyor. Şimdiye kadar ABD’de 250 adet Pokemon toplayabilen 7 adet hesap olduğu duyuruldu. Ancak oyun 250 adet pokemondan sınırlı olmadığı gibi, henüz oyuna tenezzül etmemiş olan efsanevi pokemonların gelmediğini biliyoruz. Yeni gelecek güncelleme ile birlikte oyuna 3 farklı efsanevi pokemon eklenecek.

 

Ayrıca Pokemon Go‘nun tanıtım videosunda bir grup kişi Mewtwo isimli Pokemonun peşine düşüyordu. Çok yakında gelecek güncelleme ile birlikte artık efsanevi pokemonları yakalamak için grup savaşları da bizleri bekliyor olacak. Toplamda kaç adet yeni pokemon geleceği henüz belli değil ama 250’den 450’ye kadar çıkacağı konusunda bildirimler bulunuyor.

pokemon-go-takas

 

2-) Pokemon Takası Yolda

 

Oyunun ilk çıkacağı zamanlarda da sinyalleri verilen Pokemon takasları bu gelecek büyük güncellemeden sonra mümkün olacak. Pokemon takası yaparken artık arkadaşlarınız ile takas işine girecek ve dilediğiniz pokemonları değiş tokuş yapabileceksiniz. Yakalayamadığınız pokemonlar başkalarında olabilir veya tam tersi sizdeki pokemonlar başkalarında olmayabilir. Bu yüzden Niantic yeni gelecek güncellemede Pokemon takasını etkin hale getiriyor.

 

Tabii ki bu pokemon takaslarının da bir raconu olacak. Gidip ilk seviyelerde üst düzey pokemonlar alamayacaksınız. Her levele göre bir pokemon değişimi aktif olacak. Onun dışında pokemon takas bildirimi aktif olmayacak.

pokemon-go-takim-savasi

 

3-) Pokemog Go Takım Savaşları

 

Oyun içerisinde şuanda çok fazla GYM bulunmayan iller bulunduğu için Türkiye’de değiştirilmesi gereken epey bir nokta bulunuyor. Ancak Niantic INC bu konuya kökten çözüm üretmek için Pokemon takım savaşlarını çok yakında oyuna dahil edecek. Arkadaş grubu oluşturup, bu grup ile bir araya geldiğinizde farklı bir grupla kapışabilmek mümkün olacak. Ancak biz yine de pokemon savaşlarının değiştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bir kere pokemonlar kendi skillerini kullanmadan düz vuruş yapıyor. Nerede Pikaçu’nun elektrikleri, nerede charmender’ın alev saldırısı ??

 

pokemon-takip-araci

 

4-) Pokemon Takip Aracı Geliştiriliyor

 

Şuanda bir pokemon bulmak adeta eziyet haline dönüşmüş durumda. Pokemon avlarken sağ alt tarafta bulunan pokemon takip aracı doğru çalışmadığı gibi, eksik bilgiler veriyor. Yeni gelecek güncelleme ile birlikte artık sağ altta görünen pokemonların bize ne kadar uzaklıkta olduğunu ve kaç metre kadar yakınımızda bulunduğunu görebileceğiz. Bu da istediğimiz pokemonları bulmayı daha da kolaylaştıracak.

 

Zaten oyun şuanda ABD’de ilk olarak yayınlandıktan sonra adamlar oyunu ağlatmış durumda. Bizler yine sonradan oynadığımız için bu eşitsizliğin üzerinde kendimizi tatmin etmeye çalışacağız.

 

pokemon-go-sanal-gerceklilik

 

5-) Gerçek Hayata Bağlılık

 

Oyunun ilk çıkış amacı gerçek hayata bağlılık olarak nitelendirilse de, şuan için aynı dili çok fazla konuşabilmek mümkün değil. Pokemon Go‘nun tanıtım videolarında izlediğimiz görüntülere göre pokemon simulasyon ekranı karşımıza çıkıyor. Bu simulasyon sayesinde artık daha fazla sanal gerçeklik oyuna dahil edilmiş olacak.

 

Bu dahil edilmenin de tabii ki sanal gerçeklik gözlükleri için geçerli olacağını ve o sektörü unutmayacaklarının altını çizelim. Yani gelecek olan güncelleme sonrasında, oyundaki pek çok yönü, gerçek hayatta bir tabela gibi görebilmek mümkün olacak. Detaylı örneği yukarıdaki görselde mevcut.

pokemon-go-etkinlikler

 

6-) Etkinlikler Düzenlenecek

 

Pokemon Go‘ya gelecek olan sekiz güncellemeden bir tanesi de düzenlenecek olan etkinlikler üzerine olacak. Bu etkinliklerde oyuncuları görevler bekliyor olacak. Bu görevler arasında “baskın görevleri” gibi ödül alabileceğimiz görevler de olacak. Bu görevler belli saatlerde otomatik olarak çıkacağı gibi, yine kısıtlı bir süre oyunda kalacak. Ardından kaybolacak.

pokemon-go-gym

 

7-) Özelleştirilebilir Pokestop ve GYM’ler

 

Şuanda Pokemon Go‘da GYM ve Pokestop noktaları herkeste aynı görünüme sahip. İlerleyen günlerde GYM‘nize yeni şeyler ekleyebiliyor olacaksınız. Tabii ki bu özelleştirmeler yapılırken ücretli ve ücretsiz olarak yapılabilecekler listesi olacak. Niantic yine buradan parayı kıracak gibi.

pokemon-go-arkadas-ile-savas

 

8 -) Arkadaşlarınız ile Gerçek Zamanlı Dövüş İmkanı

 

Oyunda beklenen özelliklerden birisi de gerçek zamanlı dövüşler. Şuan oyun içerisinde gerçek zamanlı dövüşler olmadığından dolayı biraz sıkıcı geçiyor. Dövüş sistemi de berabat olduğu için hiç çekici gelmiyor. O yüzden oyun içerisinde sadece ekrana dokunarak dövüşmek değil, farklı stratejiler ve pokemonların yeteneklerini kullanmaları gerekiyor. İşte tam bu noktada Pokemon Go‘ya gelecek bir diğer yenilik devreye giriyor. Gelecek olan gerçek zamanlı dövüş stratejisinde pokemon savaşlarının da değişeceği belirtiliyor.

İlgili Etiketler