Porsche’dan Giriş Seviyesi Taycan EV Modeli!

  Google News

Taycan 4S daha az güçlü, ancak yine de baya bir mesafe alacak; Porsche, ilk elektrikli otomobil serisinde üçüncü girişi açıkladı, taycan 4S, geçen ay açıklanan Taycan Turbo ve Turbo s’ye katıldı. 103.800 Dolar’lık başlangıç fiyatı ucuz olmasa da, 4S 150,900 Dolar ve Taycan Turbo’dan neredeyse 50.000 dolar daha ucuz ve Porsche buna “serideki giriş seviyesi model” olarak atıfta bulunuyor.”

Taycan 4S’nin iki versiyonu mevcut: Performance Battery ve Performance Battery Plus. Her ikisi de daha pahalı olan iki Taycan modelinden daha az güçlü. Açıklanan özelliklere dayanarak, bunun ana etkisi otomobilin ivmelenmesinde gözüküyor, 4S, Turbo için 3 saniye ve Turbo S için 2,6 ile karşılaştırıldığında, 3,8 saniyede 0 ila 60 mil / saat yapabiliyor. 4S’den bir tanesi de Porsche’nin daha pahalı modellerinden 6 mil daha az olan 155 mil civarındadır.

İlginç bir şekilde, 50.000 $ ‘lık fiyat farkına rağmen, yeni Taycan 4S modelleri, serideki daha pahalı otomobillerle aynı miktarda bir kapasiteye sahip. Porsche, Performance Battery Taycan 4S’den 407 km, Performance Battery Plus modelinden ise 463 km uzaklıkta olacağınızı söylüyor. Bu, Turbo için 412 km ve Turbo S için 450 km ile karşılaştırıldığında, Taycan 4S’in Performance Battery Plus modeli, herhangi bir Porsche EV’nin en yüksek aralığına sahiptir. (Tüm aralıklar WLTP standardı kullanılarak ölçülür.)

 

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video