PC HocasıDonanımPredator 21 X IFA 2016′ da Tekrar Görücüye Çıktı

Predator 21 X IFA 2016′ da Tekrar Görücüye Çıktı

   

Geçtiğimiz aylarda çıkardığı dünyanın ilk kavisli oyun monitörü Predator 21 X iel adından çokca bahsettiren Acer IFA 2016 fuarında diğer ürünleri ile birlikte sergiledi. Predator 21 X Acer’ın dizüstü oyun bilgisayarı serisindeki en önemli konuma gelmiştir ve şu anda pazardaki her üründen daha ileri seviyededir.

 

Dünyanın ilk kavisli 21 inç IPS ekran (2560 x 1080) sunan dizüstü bilgisayarıdır ve geniş görüntüleme açısıyla sarmal bir oyun deneyimi sağlar. Bu dizüstü bilgisayar sarmal oyun deneyimini bir üst seviyeye taşımak için, daha sezgisel ve doğal yeni bir yöntem olarak Tobii göz takip teknolojisini barındırmaktadır.  Dahili göz takip donanımı (kızılötesi sensörler ve yazılım) oyun dünyasında tümüyle yeni bir seviyenin kapılarını açmıştır. Bilgisayar yazılım aracılığıyla oyuncunun gözlerini takip ederek yalnızca ekrandaki nesnelere bakılmasıyla nişan alma, düşmanları tanıma ve siper alma gibi yeni etkileşimleri hayata sokmuştur. Göz takibi aynı zamanda oyundaki tehlikeli patika ve yolları gezerken muazzam bir görüş sağlayarak oyun deneyimini geliştirir.

 

Predator 21 X-fiyatı

 

 

Nesil Intel® Core™ işlemcilere ve SLI’de iki NVIDIA® GeForce® GTX 1080 grafik kartına kadar sahip olabilen Predator 21 X, AAA oyun deneyimini yukarılara taşıyor. Kavisli ekran her senaryoda düzgün ve keskin bir oyun deneyimini garanti etmek için ayrıca NVIDIA® G-SYNC teknolojisini barındırmaktadır. Gösterinin yıldızı ise yalnızca görseller değil: Predator 21 X aynı zamanda gerçek bir kadim ses keyfi için SoundPound 4.2+ (4 hoparlör ve 2 subwoofer), 3 yönlü ses ve Dolby® audio teknolojilerine sahiptir. Bu dizüstü bilgisayar aynı zamanda yoğun oyun oturumları sırasında performansın bozulmaması için aşırı sıcaklığı dışarı atmak amacıyla 3’ü ultra ince AeroBlade™ metal fan olan 5 sistem fanıyla gelişmiş bir soğutma mimarisi içerir.

 

Predator 21 X her tuş için kişiselleştirilebilir RGB arkadan aydınlatmaya sahip Cherry® MX düğmeli tam boy bir klavyeye sahiptir. Benzersiz kavisli biçiminin yanı sıra, Predator 21 X’in sayısal tuş takımı ters çevrilip hassas bir touchpade dönüşebilen ayrıca eşsiz bir tasarıma sahiptir.

 

Predator 21 X-alınırmı

 

Yeni Göz Takip Özellikli Monitörler Tanıtıldı

Bu en önemli dizüstü bilgisayarın yanında, Acer bugün Tobii göz takip teknolojisi içeren 3 yeni Predator oyun monitörünü tanıttı. Her yeni monitör takılma olmadan sorunsuz bir oyun deneyimi için NVIDIA® G-SYNC teknolojisine ve yüksek yenileme oranlarına sahiptir. Yeni Predator oyun monitörleri oyun deneyimlerini yeni bir seviyeye taşımak isteyen çok çeşitli kullanıcıları cezbetmek için farklı boyut ve yapılandırmalarda temin edilebilmektedir:

 

  • Predator Z271T: 27”, kavisli ekran (1800R kavis), FHD 1920 x 1080 (144 Hz)
  • Predator XB251HQT: 24.5”, düz ZeroFrame ekran, FHD 1920 x 1080 (240 Hz)
  • Predator XB271HUT: 27”, düz ZeroFrame ekran, WQHD 2560 x 1440 (165 Hz)

 

Daha Fazla Güç İçin GPU Yükseltmeleri

 

 

Acer, bu yılın Berlin’deki IFA gösterisi için Predator 15 ve 17 dizüstü oyun bilgisayarlarının GPU yeniliklerini de duyurdu. Yeni sürümlerde NVIDIA GeForce GTX 1070 grafiklere ve Windows 10 ile çalışmasına kadar tümüyle yeni NVIDIA Pascal mimarisine sahip GPU’lar mevcuttur. Bu da, bu dizüstü bilgisayarları Acer’ın Predator serisini en son VR cihazlarıyla uyumlu hale getirme çabasında çizgiye getirmiştir.

 

Predator 21 X-nasıl

 

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

 

Predator Z271T EMEA’da Ekim ayından itibaren 799 €’dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Predator XB271HUT EMEA’da Ekim ayından itibaren 899 €‘dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Yenilenen Predator 15 Kuzey Amerika’da Eylül ayından itibaren 1,699 $‘dan ve EMEA’da Ekim ayından itibaren 1,799 €‘dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Yenilenen Predator 17 Kuzey Amerika’da Eylül ayından itibaren 1,699 $‘dan ve EMEA’da Ekim ayından itibaren 1,899 €‘dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/predator-21-x-ifa-2016-da-tekrar-gorucuye-cikti-21064-13850/ linkinden 25.01.2022 05:01:11 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

3 Yorum

  • Acer yazısını görünce şaşırmadım değil asus filan tamam ama acer ne abi 😀

  • Çok şık ve kullanışlı çok fonksyonel ayrıca 🙂 beğendim emeği geçenleri gerçekten tebrik ederim 🙂
    Hocam tanıştırdığınız için sizede teşekkür ederim 🙂 .

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner