PC HocasıHaberlerPS5’in DualSense Kontrolcüsü PS3 ile Çalışabiliyor!
PlayStation 5

PS5’in DualSense Kontrolcüsü PS3 ile Çalışabiliyor!

 

PlayStation 5‘in DualSense kontrolcüsü, birçok ön sipariş müşterisine erkenden piyasaya sürüldü. DualSense sahipleri, günlerce süren kurcalamalarla, yeni nesil denetleyicinin Sony’nin PlayStation 3 konsoluyla çalıştığını keşfettiler.

YouTube İçerik Üreticisi MidnightMan, yeni nesil denetleyicinin PlayStation 3 ile kusursuz bir şekilde çalıştığını gösteren bir video yayınladı. Eski konsolun Bluetooth özellikleriyle – bu aynı zamanda PlayStation 4 DualShock 4 kontrolcüsünün kullanmasına da olanak tanıyor – DualSense, PlayStation 3 sürümünde bile kablosuz olarak çalışıyor.

PlayStation 4 ile çalışmıyor!

Merak ile dolu YouTuber, ayrıca PS5 DualSense’in mevcut nesil PlayStation 4 konsolunda çalışmadığını açıkladı. Kablosuz ve kablolu bağlantıları denemesine rağmen, kontrol cihazı PS4’te herhangi bir giriş kaydetmiyor.

Steam'de başlayan Focus Home Interactive yayıncı indirimi yarın sona eriyor!

Son bir umut denemesi olarak MidnightMan, mükemmel çalışan bir özellik olan Uzaktan Oynatma aracılığıyla PS4 oyunları oynamak için kontrol cihazını doğrudan bilgisayarlarına bağladı. Belki Sony, PlayStation 5 için PlayStation 4’te PS5 DualSense kontrolcülerinin çalışmasına izin verecek bir donanım yazılımı güncellemesi yayınlayacaktır. Ancak, kontrolcünün fabrikada piyasaya sürülmeden önce kodlanması sırasında zaten uyumsuzluğa sahip. Durumun ne olacağını Sony’den öğreneceğiz.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement