PC HocasıHaberlerPUBG Mobile oyuncularından put tepkisi

PUBG Mobile oyuncularından put tepkisi

 

PUBG Mobile, 2017 yılında piyasaya sürülen PUBG’nin, gerçeğine oldukça yakın mobil versiyonu olarak karşımıza çıktı. Oyunun orijinaline bağlı kalmaya çalışan geliştiriciler, mobil sürüme ekledikleri özel etkinlik ve yeniliklerle milyonlarca oyunseverin dikkatini çekmeyi başarıyorlar. Ancak son güncellemede yer alan puta tapma durumu oyuncuların çokca tepkisini çekti. PUBG Mobile puta tapma tepkisi üzerine oyuncular Twitter’da “pubgoynamaoynattırma” etiketiyle başlık açtılar.

PUBG Mobile put tepkisi

Yakın zaman önce son güncellemesiyle Miramar haritası eklenilen PUBG Mobile’a sosyal medyada büyük tepki yağmuruna tutuluyor. Twitter’da “pubgoynamaoynattırma” etiketi açan kullanıcılar, oyun içerisinde silah almak için puta taptığını ve bunun, dini olarak oldukça çirkin bir durum olarak gözüktüğünü söylüyor.

Oppo A92 Tanıtıldı!

Oyuna yerleştirilen bazı noktalarda bulunan putlar çeşitli silahları içinde bulunduruyor. Oyuncular karşılarına çıkan putların önünde durduklarında normalde silah almak için bastıkları tuşa basınca “Tapınılıyor” kelimesi ekrana çıkıyor. Yaşanan bir başka olay ise yerden aldıkları elmaları putlara fırlatan bazı kullanıcılar silah aldıklarını söylüyor. Şu anlık oyun geliştiricisi Tencent’ten  puta tapma tepkisi ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Sizler bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yazar Hakkında

Emir Tekbaba

Emir Tekbaba

İstanbul doğumlu teknoloji ve uzay meraklısı biri ve aktif olarak PcHocası'nda editör.

7 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement