Realme 9 Pro+ Hakkında Yeni Sızıntılar!

  Google News

Shenzhen merkezli akıllı telefon üreticisi Realme geçen ay Realme 9i isimli akıllı telefonunu piyasaya sürdü, şirketin 15 Şubat’ta Realme 9 ve 9 Pro+ modellerini tanıtarak akıllı telefon ailesini genişletmesi bekleniyor. Realme bu telefonların teknik özelliklerini henüz ayrıntılı olarak açıklamadı ve lansman tarihlerini henüz paylaşmadı ancak Realme Başkan Yardımcısı ve Uluslararası İş Grubu Başkanı Madhav Sheth bugün Twitter’da yaptığı bir paylaşım ile Realme 9 Pro+ hakkında ilginç bir bilgi paylaştı.

Bay Sheth, akıllı telefonun nabzınızı ölçmek için bir kalp atış hızı sensörüne sahip olacağını belirtti ve bu Realme akıllı telefon dünyasında bir ilk olacak. Başkan Yardımcısı ayrıca Realme 9 Pro+’ın kalp atış hızınızı ölçmek için ekrandaki parmak izi sensörünü kullanacağını gösteren bir video da paylaştı.

Ekran altı parmak izi okuma sensörüne sahip olan Realme 9 Pro+, ekran tarafında AMOLED panel kullanıyor olacak. Bay Sheth tarafından paylaşılan videoda görünen Realme 9 Pro+’a göre ekranın sol üst köşesinde özçekim kamerası için yuvarlak bir çentik olacak.

Realme daha önce 9 Pro+’ın MediaTek’in Dimensity 920 yonga setinden güç alacağını ve Avrupa’da bu çiple gelen ilk akıllı telefon olacağını doğrulamıştı. Önümüzdeki günlerde Realme’den 9 Pro ve 9 Pro+ hakkında daha fazla şey duyacağız.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video