PC HocasıOyunRiot Games Şirketi Tamamen Satıldı

Riot Games Şirketi Tamamen Satıldı

 

Ülkemizde ve dünya genelinde milyonlarca oyuncuya sahip olan League Of Legends‘in yapımcısı Riot Games‘in tüm hisseleri satıldı. Çin’in en büyük internet şirketlerinden birisi olan Tencent, Riot Games’i satın aldı.

riot-games

RIOT GAMES NEDEN SATILDI ?

Riot Games‘in resmi sitesinde yapılan açıklamada satılma gerekçesinin şirketin daha da büyümesine katkıda bulunması amacı ise böyle bir karar alındığını, Çin’in en büyük internet şirketleri arasında gösterilen Tencent ile uzun süredir görüştüklerini ve nihayetinde satış kararı alındığını açıkladı.

Tencent şimdiye kadar onlarca oyun firmasına yatırım yapmış ve hisseleri bulunuyor. Bunlardan en iyi oyun firmaları olarak bilinen Epic Games, Pocket Gems, Activision Blizzard, GLU Mobile gibi şirketler en başta geliyor.

OYUNCULAR BU DEĞİŞİKLİĞİ HİSSEDECEK Mİ ?

Riot Games’in satıldığı haberlerinden sonra kargaşalar mutlaka çıkacaktır. “Aha firmayı sattılar Riot battı.“,”Riot satılmış beyler, bir gün herkes Dota’ya dönecek demiştim.” gibi kurgular havalarda uçuşacak biliyoruz. Ancak Riot Games’in satılmasının net bir açıklaması olarak “daha iyi hizmet verebilmek ve geliştirilebilirlik” sonucu ortaya çıkıyor.

Yani adamlar dükkanı kapatıp bir yerlere kesinlikle gitmeyecek. Var olan Riot Games servetine büyük bir yatırım firması dahil ederek daha fazla yenilik League Of Legends oyuncularını bekleyecek.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/riot-games-sirketi-tamamen-satildi-2475/ linkinden 21.10.2021 22:10:49 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

7 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad