reklam
Ana SayfaHaberlerRus Büyükelçi Andrey Karlov vurulduktan sonra sosyal medya yavaşladı

Rus Büyükelçi Andrey Karlov vurulduktan sonra sosyal medya yavaşladı

Yaklaşık olarak bir kaç saat önce Ankara Rus Büyükelçisi olarak görev yapan Andrey Karlov  bir resim sergisinde yaşamış olduğu silahlı saldırı sonrasında hayatını kaybetti. Sonrasında ise sosyal medya üzerinde yavaşlamalar başladı.

Başta Facebook, Twitter ve YouTube olmak üzere pek çok platforma şuanda erişim sıkıntısı yaşanıyor. Tüm haber kanallarının Andrey Karlov için son dakika verdiği anda platformlar için de önlemler alınmaya başlandı. Zira bundan önce yaşamış olduğumuz darbe zamanı, patlamalar, suikastler ve pek çok olayda sosyal medya yavaşlamasına şahit olmuştuk.

2019 Yılında Google'da Neler Arattık?

Genellikle bu tür önlemlerin alınmasının amacı sosyal medya üzerinden yalan yanlış gösterilen ve çabucak yayılan görüntülerin ve içeriklerin önüne geçebilmek. Hatta hatırlarsanız bir kaç saat önce Tor Browser‘ın Türkiye’de yasaklandığını sizlerle paylaşmıştık. Hemen ardından ise yeni bir yavaşlama kararını görmek şaşırtmadı diyebilirim.

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz