Samsung ArtPC Pulse ile Masaüstü Kavramını Tamamen Değiştiriyor

Masaüstü bilgisayar kavramı Samsung ArtPC Pulse ile yeniden şekillenecek gibi görünüyor. Biz de geçtiğimiz hafta tanıtılan Samsung ArtPC Pulse modelinin teknik özelliklerine, piyasa satış fiyatına ve bizlere ne gibi farklılıklar sunduğuna yakından bakalım dedik..

Samsung ArtPC Pulse Neler Sunuyor ?

Aslında sıra dışı bir masaüstü bilgisayar ile karşı karşıyayız değerli hocalar. İlk olarak dünyanın en çok satış yapan e-ticaret sitesi olan Amazon'da ortaya çıkan masaüstü bilgisayar, dairesel kasası ve siyah metal görünümü ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Samsung ArtPC Pulse modeline ilk baktığınızda hoparlöre benzetebilirsiniz. Zira bu tipte üretilen Bang & Olufsen'in çok cihazı bulunuyor. Fakat Samsung böyle bir masa üstü bilgisayar üreterek şimdiye kadar bilinen masa üstü ezberini bozacak gibi.

samsung-artpc-pulse-003
Teknik Özellikler

Samsung ArtPC Pulse masaüstü bilgisayar modeli çok şık durduğu gibi, renk değiştiren RGB LED ışıkları sayesinde karanlıkta mükemmel görünüyor. Aynı zamanda cihazın içerisinde yer alan Intel Core i7 ve i5 işlemci serilerinin yanı sıra 1 TB depolama, 16 GB DDR4 RAM ve AMD RX460 ekran kartı bulunuyor.

Hoparlör tarafında ise Harman Kardon'un müthiş ses desteği sunan 360 hoparlörleri tercih edilmiş. ArtPC Pulse modeli Windows 10 işletim sistemi ile birlikte geldiği gibi, USB Type-C portunun da olduğunu belirtelim.

samsung-artpc-pulse-001
Piyasa Satış Fiyatı

Açıkçası Samsung'dan böyle bir hareket ben uzun zamandır bekliyordum. Zira bunun sinyallerini bize geçen sene vermişti. Fakat Note 7 patlamalarından sonra üretim süreçlerinde biraz zedelenme olduğu kanaatindeyim. Samsung ArtPC Pulse modeli 28 Ekim tarihinde dünya genelinde satışa sunulacağı gibi, i5 işlemcili serisi 1199 dolar, i7 işlemcili serisi ise 1599 dolardan satılacak.

Samsung tarafından henüz Türkiye ayağı için bir açıklama yapılmadı. Fakat KDV ve ÖTV değerlerini baz aldığımızda tahmini olarak  5800 TL ile 6500 TL arasında olması söz konusu.

İlgili Etiketler