reklam
Ana SayfaCep TelefonuSamsung Galaxy A20, Geekbench Testi Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A20, Geekbench Testi Ortaya Çıktı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un yeni A serisi akıllı telefonlarının en uygun fiyatlı modeli olacak A20’nin Geekbench skoru ortaya çıktı.

Samsung’un bu yeni akıllı telefonu 3GB RAM ile 8 çekirdekli Exynos 7885 yonga seti tarafından desteklenecek. Cihazın diğer detayları ise henüz netleşmiş durumda değil.

Exynos 7885 Yonga Seti Kullanılacak

Geekbench skoru ortaya çıkan akıllı telefon Samsung’un kendi yonga seti olan Exynos 7885 tarafından desteklenecek. Bu işlemci 2,2 GHz saat hızında çalışan dört adet ARM Cortex-A73 çekirdeğini ve 1,6 GHz saat hızında çalışan dört adet ARM Cortex-A53 çekirdeklerini içeriyor.

Akıllı telefonun tek çekirdek performansına bakıldığında 1099, çoklu çekirdek performansında ise 3456 puan aldığı görülüyor.

Kutudan Android 9 Pie işletim sistemi ile beraber çıkacak olan akıllı telefonun Samsung’un yeni arayüzü olan One UI ile beraber gelmesi bekleniyor.

Samsung’un bu yeni A ailesinin bir ferdi olan Galaxy A20, giriş-orta seviyesinde bir telefon olacağa benziyor. Cihazın ne zaman piyasaya çıkacağı ve ne gibi detaylara sahip olacağı yakın bir zamanda netlik kazanacaktır.

Samsung Kullanıcıları Exynos İşlemcilerden Şikayetçi
Etiketler