PC HocasıCep TelefonuSamsung Galaxy A9 Bechmark Testine Girdi

Samsung Galaxy A9 Bechmark Testine Girdi

   

Orta segment ailesi için Güney Kore’li teknoloji  firması Samsung‘un üretmiş olduğu Galaxy A9 bechmark testinde görüldü. Benchmark testinden sonra telefonun tüm teknik detayları kesinleşti.

samsung-galaxy-a9

BENCHMARK TESTİ SONUÇLARI

Samsung firması yakında toplu bir telefon girişiminde bulunacak. Bu girişimin içerisinde Galaxy A9‘da yer alıyor. istanbul escort Yapılan Bechmark testi sonucunda ortaya çıkan teknik özellikler de tatminkar seviyede diyebilirim.

Weibo tarafından yayınlanan AnTuTu Benchmark testi sonuçlarına göre Galaxy A9 3 GB RAM’i ile kullanıcılarını şaşırtacak gibi. Android 5.1.1 Lollipop ile gelen yeni seride ayrıca 16 MP arka, 8 MP ön kamera yer alıyor. Şubat ayında yapılacak olan CES 2016 etkinliğinde telefon tüm kullanıcılara kapılarını açacak.

Samsung Galaxy A9’un diğer teknik özellikler de şu şekildedir:

Ekran: 5.5 inç Super AMOLED

Çözünürlük: Full HD 1920 x 1080

İşlemci: Snapdragon 620

Grafik İşlemci: Adreno 510

RAM: 3 GB

Hafıza: 32 GB

Android Sürümü: Lollipop 5.1.1

Kamera: 16 MP arka, 8 MP ön

Fiyat: 1499 TL ( PCH Online tahmini fiyatı )

Çıkış Tarihi: Şubat 2016 ( CES 2016 Etkinliği )

samsung-galaxy-a9-benchmark

Açıkçası bu teknik özellikler ile fiyat ölçüsü çok oturaklı olmuş. Orta seviye bir telefon olmasına rağmen 3 GB RAM bizi şaşırttı. Bu tür orta segmentli akıllı telefonlar 2 GB olarak piyasaya sürülürlerdi.

Sırf bu yüzden Samsung Galaxy A9‘u tercih edecek kitle sayısı epey bir artacaktır. Telefon piyasaya çıktığında detaylı anlatım ile tekrar kaleme alacağız.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/samsung-galaxy-a9-bechmark-testine-girdi-1432/ linkinden 28.05.2022 01:05:01 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial