PC HocasıCep TelefonuSamsung Galaxy S7 ve iPhone 6S Drop Test

Samsung Galaxy S7 ve iPhone 6S Drop Test

 

Samsung ve Apple firmaları üretmiş oldukları iki iddialı amiral gemileri Galaxy S7 ve iPhone 6S ile piyasada zirveye oynamaya devam ediyor. Ancak gerçekleştirilen drop test ve düşürme testleri sonucunda cihazların darbelere ne kadar dayanıklı olup olmadığı tespit ediliyor. Birazdan izleyeceğiniz videoda iki amiral geminin drop test sonuçlarını hep birlikte göreceğiz.

Galaxy S7 ve iPhone 6S Drop Test

Drop test için karşı karşıya gelen iki amiral gemi hazırlanan özel metreskop ile beton zemin üzerine belli metre mesafelerde beş kez bırakılıyor. Alüminyum alanlarda her iki cihaz da birbirine yakın olarak sonuçlar verdiği izlenirken, ön paneldeki cam alan için Galaxy S7 sınıfta kalıyor. Her iki cihazın ön camı parçalansa da, ilk drop testte parçalanan Galaxy S7, iPhone 6S‘in üç basamak gerisine düşüyor.

galaxy-S7-VS-iPhone-6S-drop-test
Piyasadaki en dayanıklı akıllı telefonlar ise aşağıdaki gibi listeleniyor:

 

 • HTC 10
 • iPhone 6S
 • HTC One M9
 • iPhone 6
 • Samsung Galaxy Note 5
 • Samsung Galaxy S7
 • Samsung Galaxy S6

 

Galaxy S7 ve iPhone 6S drop test videosunu aşağıdaki videodan izleyebilir, fikir ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/samsung-galaxy-s7-ve-iphone-6s-drop-test-21680-9311/ linkinden 29.07.2021 09:07:06 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • Merhaba,

   Samsung Galaxy S7 drop test videosunda açıkçası bu kadar kalitesiz olacağını düşünmedik. Adamlar metal kasa ile geliyor ancak malzemeden çalıyor. En ufak düşmede ekran kırılıp çatlıyor. Sonra servise veriyorsunuz 500 – 600 TL para çekiyorlar.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video